Úvod > Aktuality > Zámek Plumlov připravil jarní pohádkové prohlídky

Zámek Plumlov připravil jarní pohádkové prohlídky

Vydáno 18. dubna 2019 Památky
Zámek Plumlov připravil na velikonoční víkend již tradiční oblíbené pohádkové příběhy. Návštěvníci mohou přijít po tři dny 20., 21. a 22. dubna 2019 od 9:30 do 17:30, kdy na zámku potkají kejklíře, šermíře či sokolníka a uvidí ukázky řemesla kovářského, drátenického nebo hrnčířského.

 http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/kam-o-vikendu-na-zamek-jarmark-nebo-pomahat-s-uklidem-20170405.htmlZámek PlumlovZámek Plumlov zve od 20. do 22. dubna návštěvníky na pořad "Dráteníci na Plumlově". Po tři dny od 9:30 do 17:30 vás bude bavit skupina scénického šermu Fuente Ovejuna, profesionální kejklířská společnost Komedianti, divadelní a scénický šerm Divadlo bez střechy. Dále se můžete těšit na loutkové pohádky a sokolnické ukázky výcviku dravců. Po celý den budou k vidění ukázky řemesla kovářského, drátenického či hrnčířského. Navíc bude možné zajít na mimořádnou prohlídku zámeckých sklepů.

Plumlovský zámek nad Podhradským rybníkem se nachází v obci Plumlov. Zámek byl vybudován v letech 1680 – 1688 Janem Adamem z Lichtenštejna podle projektu Karla Eusebia z Lichtenštejna. Budova měla mít tři patra s bohatě zdobenou fasádou. Zůstala však pouze torzem, neobydlena a zařízeny v ní byly narychlo pouze čtyři pokoje. V 19. století sídlil v budově okresní soud a berní úřad, ostatní místnosti se proměnily v byty úředníků. V roce 1931 byl zámek zestátněn. Od roku 2001 se pracuje na jeho postupné rekonstrukci. V letošním zámeckém programu nebudou chybět oblíbené historické prohlídky, šermířské akce, divadelní a hudební představení.

Zámek Plumlov

Zámek Plumlov

Zámek se nachází v rekreační oblasti Plumovská přehrada, nad kempem Žralok. Pořádá řadu akcí - prohlídky zámku, výstavy, koncerty hudebních skupin a jiné kulturní akce. V zámku je také pohádkové sklepení a dokonce fitness centrum.

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada byla vybudována na řece Hloučele z důvodu zamezení povodňových průtoků na dolním toku. Od středověku povodněmi trpěly převážně Stichovice s Mostkovicemi, ale i samotné město Prostějov, díky pravému ramenu Hloučely.

Další aktuality

14.10.
2019
V sobotu se na hradě Šternberku bude mlsat

V sobotu se na hradě Šternberku bude mlsat

Střední Morava a Jeseníky | Památky
7.10.
2019
Na Plumlově se budou konat Hubertské slavnosti

Na Plumlově se budou konat Hubertské slavnosti

Střední Morava a Jeseníky | Památky
9.9.
2019
Oslavte Dny evropského dědictví 2019 na moravském hradě Šternberk

Oslavte Dny evropského dědictví 2019 na moravském hradě Šternberk

Střední Morava a Jeseníky | Památky