Úvod > Aktuality > Zámek Ploskovice pořádá komentované prohlídky parku s botanikem
Památky

Zámek Ploskovice pořádá komentované prohlídky parku s botanikem

  • Vydáno29. května 2018
Zámek Ploskovice přichází v sezóně 2018 s novinkou – komentovanými prohlídkami zámeckého parku s komentářem botanika. Prohlídky jsou vhodné jak pro děti, tak pro dospělé. Parkem vás provede botanik z přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity a dlouholetý ploskovický průvodce Mgr. Pavel Zdvořák.
Ploskovice zahradaNovinkou sezóny 2018 na zámku Ploskovice jsou komentované prohlídky parku. Prohlídky s odborným komentářem botanika se konají od června do září ve vybrané dny. Návštěvníci se dozvědí, jak vypadal park v 18. století a které původní rostliny se zde dochovaly.

Dnešní podoba parku pochází z let 1850-53, kdy došlo k úpravě zámku ve stylu II. rokoka. Novou úpravu vedl podle architekta Jana Bělského dvorní zahradník Fr. Fritsch, který mimo jiné proslul již kolem roku 1840 nebývalou a účinnou péčí o ovocnářství, zakládal vzorné školky a ploskovické okolí přímo zaplavil novými alejemi a sady ovocných stromů.

PloskovicePokud máte zájem se prohlídek zúčastnit, můžete se hlásit přímo na pokladně zámku, nebo mailem na krunclova.denisa@npu.cz. Nejbližším termínem prohlídek je neděle 3. června a neděle 22. července. Prohlídky začínají v uvedené datum před pokladnou zámku v 10:00 hodin. Za komentovanou procházku parkem zaplatí dospělí 110 Kč, snížené vstupné je 80 Kč.
Zámecký park Ploskovice

Zámecký park Ploskovice

Při návštěvě ploskovického zámku nelze opominout zámecký park o rozloze 8 hektarů. Pak je volní přístupný. Jeho koncepce byla zachována i při pozdějších změnách, kterými v průběhu doby park procházel.

Zámek Ploskovice – zámek s umělými vodními jeskyněmi

Zámek Ploskovice – zámek s umělými vodními jeskyněmi

Architekt Kilián Ignác Dientzenhofer vybudoval někdy mezi lety 1720-30 nedaleko Litoměřic jednopatrový zámek, přibližně čtvercového půdorysu, pro Annu Marii Toskánskou z rodu Sasko-lauenburského, manželku toskánského vévody Gastona III., posledního z rodu Medici.

Další aktuality

Šermíři opět zkříží své meče v zimní bitvě u Podbořan

Stovky šermířů se po třech letech opět utkají poslední lednovou sobotu v Podbořanech nedaleko Žatce. Udatní rytíři se střetnou v klasické středověké bitvě. Jedná se o jediné zimní šermířské klání tak velkého rozsahu u nás. Před vlastní bitvou přichystali pořadatelé historický jarmark. Hlavní program se pak odehraje v areálu za podbořanským koupalištěm od 15 hodin.
Ústecký kraj | Zážitky

Zoopark v Chomutově otevřel medúzárium

Podkrušnohorský zoopark otevřel zcela novou a jedinečnou expozici – medúzárium. Jedná se o druhou největší expozici medúz v Česku a vůbec jediné medúzárium v rámci českých zoologických zahrad.
Ústecký kraj | Zážitky

Kouřící kopec Boreč je nejvíce atraktivní v mrazivém počasí

Vrch Boreč najdete nad stejnojmennou obcí v Českém středohoří, jen 4 kilometry západně od Lovosic. Jde o jedno z nejzajímavějších přírodních zákoutí Čech. Vnitřek Borečského vrchu je protkán sítí puklin, která v létě slouží jako tepelný akumulátor. Právě teď v zimě, když je venku chladno a mrzne, předvádí kopec své tajemné divadlo – kouří a hřeje!
Ústecký kraj | Příroda

Jarní prázdniny 2023 – Ústecký kraj

Ústecký kraj vás i vaše děti okouzlí nejen přírodními krásami. Užijte si jarní prázdniny trochu jinak! Naplánujte si dovolenou plnou skvělých zážitků.
Ústecký kraj | Zážitky