Úvod > Aktuality > Zámek Opočno láká na pušky i květiny
Zámek Opočno láká na pušky i květiny
"> "> ">
Zážitky

Zámek Opočno láká na pušky i květiny

  • Vydáno26. března 2019
Už poslední víkend v březnu 30. a 31. března 2019 zahajuje zámek Opočno novou turistickou sezónu. Návštěvníky přivítá jarní a velikonoční výzdobou expozic a překvapení čeká i na ty, kteří mají v oblibě palné zbraně.

Po zimním spánku procitá tento víkend zámek Opočno. Areál opočenského zámku je jedinečným souborem památek dokládajících způsob života, vkus i myšlení části české společnosti v průběhu pěti století. V zámku obklopeném přírodně krajinářským parkem jsou dochovány historické interiéry s bohatými sbírkami obrazů a zbraní.

A právě zbraním se věnuje výstava "Něco málo o puškařích z Opočna", zaměřená na produkci puškařů spjatých s panstvím Opočno. K vidění budou práce mistrů: Jana Procházky (Opočno), Ignáce Andrese Procházky (Opočno), Jana Baptisty I. Procházky (Opočno), Jana Baptisty II. Procházky (Opočno), W. Pancyho (Opočno), J. Čtvrtečky (Opočno), Václava Trunečka (Dobruška) a Josefa Jelena (Bolehošť). Laik se z libreta dozví základní údaje o životě a profesním působení uvedených řemeslníků, na zasvěceného návštěvníka bylo myšleno při výběru exponátů. Většina ze 14 vystavených zbraní není totiž během běžných prohlídek k vidění vzhledem k jejich historickému umístění „za provázky“. Výstava bude k vidění od 30. 3. do 26. 5. 2019.

Zámek Opočno VelikonoceMilovníci historických interiérů jistě ocení velikonoční výzdobu opočenského zámku, která vyzdobí zámecké pokoje v termínu 30. 3. až 22. 4. 2019. Zámkem zavoní nejenom jarní květiny, ale i velikonoční beránci, mazance a perníčky ve tvaru kraslic. Malované kraslice však určitě také nebudou ve výzdobě chybět. Velikonoční výzdobu je možné zhlédnout pouze v rámci prohlídek v návštěvní době zámku, vstupné zůstává stejné, tj. 120 korun (příplatek za zbrojnici + 50 Kč; příplatek za apartmány Kinských + 50 Kč.

Státní zámek Opočno – objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Státní zámek Opočno – objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Areál opočenského zámku je jedinečným souborem památek, dokládajících způsob života, vkus i myšlení části české společnosti v průběhu pěti století. V zámku, obklopeném přírodně krajinářským parkem, jsou dochovány historické interiéry s bohatými sbírkami obrazů a zbraní.