Úvod > Aktuality > Zámek Opočno zve na novou expozici do druhého patra
Zámek Opočno zve na novou expozici do druhého patra
"> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Zámek Opočno zve na novou expozici do druhého patra

  • Vydáno10. dubna 2022
Už 14. dubna se otevře nová expozice ve druhém patře opočenského zámku. To bylo až do letošního roku návštěvníkům nepřístupné. Milovníci zámeckých interiérů se tu nově pokochají pohledem na pěkné zařízené apartmány sester Josefa Colloredo-Mannsfelda a najdou zde i muzeum zajímavostí z depozitářů.
Zámek OpočnoZámek Opočno připravil na letošní sezónu zbrusu novou návštěvnickou trasu. Turisty provede druhým patrem zámku, které se otevírá veřejnosti vůbec poprvé ve své historii. Prohlídky ukáží, jaký život vedla rodina Colloredo-Mannsfeld na konci 19. a začátku 20. století. Příchozí si prohlédnou soukromé pokoje sourozenců knížete Josefa II. Colloredo-Mannsfeld – sester Johany, Marie Terezie, Ernestiny Karoliny, Idy Markéty a bratra Jeronýma. Součástí této trasy je prohlídka rodového muzea zahrnující mimo jiné sbírku předmětů dovezených hrabětem Josefem II. ze Severní Ameriky v letech 1904-1906, dále pak rytířský a lovecký sál, ve které se nachází jedna z největších sbírek zbraní na českých hradech a zámcích.

opočno 2. patroAtraktivní je ale i první (hlavní) okruh zámkem, který taktéž doznal řadu změn. Původně si turisté k tomuto okruhu dokupovali i prohlídky dalších vybraných místností. To však od letoška neplatí – hlavní okruh v prvním patře zámku seznámí zájemce se sbírkami z afrických cest Josefa II. Colloredo-Mannsfelda i soukromými pokoji knížete a jeho dvou manželek a dalších příbuzných. Součástí okruhu jsou také zámecké obrazárny, knihovna a další místnosti. Raritou zmodernizované prohlídky je umístění pochozí skleněné lávky na původních kobercích v reprezentačním salonu.

Obě prohlídkové trasy vedou nově po zámeckých arkádách. Reinstalace opočenského zámku proběhla u příležitosti stoletého výročí zpřístupnění zámku veřejnosti. K tomuto významnému jubileu byla vydána také sběratelská vizitka. Zámek Opočno je otevřen v dubnu o sobotách a nedělích od 10:00 do 15:00 hodin, od května pak denně mimo pondělí od 10:00 do 16:00 hodin. Vstupné stojí 200 Kč.
Státní zámek Opočno – objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Státní zámek Opočno – objevte bohaté sbírky obrazů a zbraní

Areál opočenského zámku je jedinečným souborem památek, dokládajících způsob života, vkus i myšlení části české společnosti v průběhu pěti století. V zámku, obklopeném přírodně krajinářským parkem, jsou dochovány historické interiéry s bohatými sbírkami obrazů a zbraní.