Úvod > Aktuality > Zámek Nebílovy v letošní sezóně představí barokní nástěnné malby
Památky

Zámek Nebílovy v letošní sezóně představí barokní nástěnné malby

  • Vydáno6. března 2020
Zámek Nebílovy na Plzeňsku se připravuje na nadcházející sezónu. Prvním návštěvníkům se otevře již 28. března a představí jim nově odkrytou barokní dekorační výmalbu v jednom ze zámeckých pokojů. Jedná se o unikátní nástěnné barokní malby od Antonína Tuvory.
zámek nebílovyOd sezóny 2020 budou na zámku Nebílovy k vidění původní barokní nástěnné malby od Antonína Tuvory. Ty ukáže jedna místnot, návštěvníci tak uvidí, jak byly vymalované zámecké pokoje v roce 1785. Jedná se o dekorační výmalbu, kterou charakterizují různé pletence, provázky, linky a iluzivní táflování. Ikdyž malba není restaurovaná, vyniká v místnosti původní barevnost. Do budoucna chtějí na zámku odkrýt další malby i v jiných místnostech.
 
nebílovyDalší zvláštností zámku jsou fantaskní nástěnné a nástropní malby v tanečním sále o rozsahu téměř 400 metrů čtverečních, pocházejí z konce 18. století, jejichž námětem je tropická džungle s řadou vysokých stromů. Stěny jsou pomalované ptáky, motýly, mezi stromy jsou průhledy do orientálních krajin. Palác, který vyrostl kvůli reprezentaci Adama Jindřicha hraběte ze Steinau – vysoce postaveného aristokrata u dvora polského krále, sloužil později jako domov českému hraběti Vojtěcha Prokopa Václava hraběte Černína z Chudenic, Nejvyššího lovčího království Českého.
 
Brána zámku se prvním letošním návštěvníkům otevře v sobotu 28. března 2020, zámek bude otevřen vždy o víkendu od 10:00 do 16:00 hodin.
Zámek Nebílovy – vyniká klidnou a romantickou atmosférou

Zámek Nebílovy – vyniká klidnou a romantickou atmosférou

Nebílovský zámek je příkladem velmi čisté, vídeňsky orientované barokní zámecké architektury. Osobnost hraběte Prokopa Vojtěcha Czernina, majitele nebílovského zámku, který zastával od roku 1790 úřad nejvyššího lovčího Království českého, přibližuje zpřístupněný lovecký pokoj.

Další aktuality

Zimní prohlídky Kašperku vás zavedou za zvyky šumavských Vánoc

Nejvýše položený královský hrad v Česku, šumavský Kašperk, připravil na přelom roku od 28. 12. 2022 do 1. 1. 2023 zimní prohlídky hradu s vyprávěním nejen o historii Kašperku, ale také o šumavských Vánocích a starých zvycích zimního období v tomto kraji. Chybět samozřejmě nebude občerstvení – svařené víno, čerstvě upražená káva z místní pražírny, čaj, medovina, poctivá horská čokoláda či teplé placky.
Plzeňský kraj | Památky

Největší mechanický skříňový betlém u nás si prohlédnete v Kašperských horách

Ve výstavní místnosti na radnici v Kašperských Horách si můžete prohlédnout největší skříňový betlém v České republice. Betlém pochází z roku 1859 a vytvořili jej Vladivoj Hrach a Jiří Brož. Každý rok do betléma přibydou nové postavičky!
Plzeňský kraj | Životní styl

Plzeňský kraj: nejznámější ležák na světě, pivovar Plzeňský Prazdroj a Konstantinovy Lázně

Kdo miluje pivo a hledá autentické zážitky, pro toho je Plzeňský kraj ráj na zemi. Zkrátka ale nepřijdou ani milovníci krásné přírody, historických památek, kultury a tradiční gastronomie. Tady vám bude dobře za každého počasí a v každé roční době.
Plzeňský kraj | Zážitky

České značky: Bohemia Sekt a tajemství výroby nejoblíbenějších sektů

Česko je rájem šumivých vín! Sektem si tradičně připíjíme při rodinných i pracovních oslavách a samozřejmě nesmí chybět ani o Vánocích a na Silvestra. Domácí dlouhodobě nejoblíbenější značkou sektů je Bohemia Sekt sídlící ve Starém Plzenci. Sekty vyrábí už víc než 80 let a každý milovník šumivých bublinek by se sem měl vypravit na exkurzi. A věřte, že projít si výrobu sektů společně s věrnými dlouholetými pracovníky je opravdu zážitek!
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika