Úvod > Aktuality > Zámek Nebílovy v letošní sezóně představí barokní nástěnné malby
Zámek Nebílovy v letošní sezóně představí barokní nástěnné malby
"> "> ">

Zámek Nebílovy v letošní sezóně představí barokní nástěnné malby

Vydáno 6. března 2020 Památky
Zámek Nebílovy na Plzeňsku se připravuje na nadcházející sezónu. Prvním návštěvníkům se otevře již 28. března a představí jim nově odkrytou barokní dekorační výmalbu v jednom ze zámeckých pokojů. Jedná se o unikátní nástěnné barokní malby od Antonína Tuvory.
zámek nebílovyOd sezóny 2020 budou na zámku Nebílovy k vidění původní barokní nástěnné malby od Antonína Tuvory. Ty ukáže jedna místnot, návštěvníci tak uvidí, jak byly vymalované zámecké pokoje v roce 1785. Jedná se o dekorační výmalbu, kterou charakterizují různé pletence, provázky, linky a iluzivní táflování. Ikdyž malba není restaurovaná, vyniká v místnosti původní barevnost. Do budoucna chtějí na zámku odkrýt další malby i v jiných místnostech.
 
nebílovyDalší zvláštností zámku jsou fantaskní nástěnné a nástropní malby v tanečním sále o rozsahu téměř 400 metrů čtverečních, pocházejí z konce 18. století, jejichž námětem je tropická džungle s řadou vysokých stromů. Stěny jsou pomalované ptáky, motýly, mezi stromy jsou průhledy do orientálních krajin. Palác, který vyrostl kvůli reprezentaci Adama Jindřicha hraběte ze Steinau – vysoce postaveného aristokrata u dvora polského krále, sloužil později jako domov českému hraběti Vojtěcha Prokopa Václava hraběte Černína z Chudenic, Nejvyššího lovčího království Českého.
 
Brána zámku se prvním letošním návštěvníkům otevře v sobotu 28. března 2020, zámek bude otevřen vždy o víkendu od 10:00 do 16:00 hodin.
Zámek Nebílovy

Zámek Nebílovy

Nebílovský zámek je příkladem velmi čisté, vídeňsky orientované barokní zámecké architektury. Osobnost hraběte Prokopa Vojtěcha Czernina, majitele nebílovského zámku, který zastával od roku 1790 úřad nejvyššího lovčího Království českého, přibližuje zpřístupněný lovecký pokoj.