Úvod > Aktuality > Zámek Nebílovy na Plzeňsku zve na unikátní nástěnné malby, kulturu i vinobraní
Zámek Nebílovy na Plzeňsku zve na unikátní nástěnné malby, kulturu i vinobraní
"> "> "> Zámek Nebílovy na Plzensku zve na unikátní nástenné malby "> Fantaskní nástenné a nástropní malby v tanecním sále o rozsahu témer 400 metru ctverecních pocházejí z konce 18. století "> Barokní palác vídenského strihu v Nebílovech se každým rokem víc a víc otevírá zájemcum o kulturu, historii, umení
Památky

Zámek Nebílovy na Plzeňsku zve na unikátní nástěnné malby, kulturu i vinobraní

Vydáno 14. září 2021
Zámek Nebílovy, ležící asi 20 km od Plzně, nabízí prohlídky zámeckých interiérů, včetně zrestaurovaných prostor jednoho z nejkrásnějších zámeckých sálů v Česku. Jedná se o unikátní nástěnné a nástropní malby v tanečním sále, které pocházejí z konce 18. století a zobrazují fantaskní orientální krajinu s vysokými palmami, džunglí a cizokrajnými ptáky. V rámci 29. ročníku hudebního festivalu Haydnovy hudební slavnosti zazní 17. 9. na zámku Nebílovy koncert Italská hudební conservatoria v podání komorního klasicistního orchestru Esemble 18+ a sopranistky Marie Fajtové.

Zámek NebílovyKlidnou, romantickou atmosféru barokního nádvoří s procházejícími se pávy, provoněného levandulí a oleandry, intimitu pokojů a aristokratických salónů 18. a 19.století, výjimečné kousky mobiliáře nebo zcela unikátní nástěnné a nástropní malby Antonína Tuvory v tanečním sále – to vše a ještě mnohem více nabízí zámek Nebílovy. Původně ruině určené k demolici se částečně podařilo navrátit tvář ojedinělého vídeňského paláce na českém venkově.
 

Podzimní zážitky na Nebílovech

Program koncertu 17. září představuje jakousi hudební mozaiku z období „zlatého věku“ neapolských hudebních škol, z nichž si brala až do 19. století příklad celá Evropa. Začátek je od 19:00.

Milovníci dobrého vína ocení tradiční gastronomickou akci Zámecké vinobraní, které se koná na nádvoří nebílovského zámku 25. 9. od 13:00. Stejně jako v letech uplynulých, tak i letos přivítají na nádvoří zámku malé vinaře z Velkých Pavlovic, cimbálovou muziku Lašár mužácký sbor z Velkých Pavlovic. Zástupci malých rodinných vinařství přivezou do Nebílov celou řadu výtečných a oceněných vín a pochopitelně i oblíbený burčák. Návštěvníci si užijí jihomoravský folklór, mohou ochutnávat, nakupovat, ale i diskutovat s vinaři o jejich práci a výsledcích jejich celoročního snažení.
 

Tropická džungle v tanečním sále

Taneční sálFantaskní nástěnné a nástropní malby v tanečním sále o rozsahu téměř 400 metrů čtverečních pocházejí z konce 18. století a jejich námětem je tropická džungle s řadou vysokých stromů. Stěny jsou pomalované ptáky, motýly, mezi stromy jsou průhledy do orientálních krajin. Palác, který vyrostl kvůli reprezentaci Adama Jindřicha hraběte ze Steinau – vysoce postaveného aristokrata u dvora polského krále, sloužil později jako domov českému hraběti Vojtěcha Prokopa Václava hraběte Černína z Chudenic, Nejvyššího lovčí království Českého.

Barokní palác vídeňského střihu v Nebílovech se každým rokem víc a víc otevírá zájemcům o kulturu, historii, umění.

Zámecké vinobraní – jižní Morava na jižním Plzeňsku

25.9.
Zámecké vinobraní – jižní Morava na jižním Plzeňsku

Přijďte si užít jihomoravský folklór, ochutnávat, nakupovat, ale i diskutovat s vinaři o jejich práci a výsledcích jejich celoročního snažení.

Zámek Nebílovy – vyniká klidnou a romantickou atmosférou

Zámek Nebílovy – vyniká klidnou a romantickou atmosférou

Nebílovský zámek je příkladem velmi čisté, vídeňsky orientované barokní zámecké architektury. Osobnost hraběte Prokopa Vojtěcha Czernina, majitele nebílovského zámku, který zastával od roku 1790 úřad nejvyššího lovčího Království českého, přibližuje zpřístupněný lovecký pokoj.

Další aktuality

16.9.
2021
Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva

Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva

Plzeňsko a Český les | Gurmánská turistika
14.9.
2021
Užijte si pivní podzim v Plzni

Užijte si pivní podzim v Plzni

Plzeňsko a Český les | Gurmánská turistika
12.9.
2021
Do Plzně nejen za pivem!

Do Plzně nejen za pivem!

Plzeňsko a Český les | Památky