Úvod > Aktuality > Zámek Napajedla připravil speciální noční prohlídky
Zámek Napajedla pripravil speciální nocní prohlídky
"> Zámek Napajedla pripravil speciální nocní prohlídky "> Námetem pro nocní letní prohlídky se letos stala povest o krutém hrabeti Janu z Rottalu
Památky

Zámek Napajedla připravil speciální noční prohlídky

  • Vydáno3. července 2013
Milujete pověsti, tajemství? Lákají vás neobvyklé zážitky? V tom případě si nenechte ujít noční hrané prohlídky na zámku v Napajedlích. Každý čtvrtek od 19 hodin se odehraje, v zámeckých komnatách, příběh o hraběti z Rottalu, krásné komtese a zbojnickém hejtmanovi.
Zámek NapajedlaNoční prohlídky mají na zámku v Napajedlích už své tradiční místo a těší se návštěvnické oblibě. I v tomto roce proto správa zámku ve spolupráci s herci Divadla Zdeňka Štěpánka z Napajedel připravila příběh, který je propojen s historií zámku.

Námětem pro noční letní prohlídky se letos stala pověst o krutém hraběti Janu z Rottalu, který nelítostně sužoval poddaný lid. Když nechal opětovně zvýšit robotní povinnost, poddaní si to již nenechali líbit. Obrátili se o pomoc na zbojníky z chřibských lesů. Chcete-li se dozvědět, jak letošní příběh dopadne a zda je pravdivý, nenechte si ujít noční prohlídky, které se konají během prázdnin vždy ve čtvrtek od 19 hodin.

Běžnou prohlídku zámku pak můžete absolvovat od pátku do neděle od 10 do 16 hodin. Součástí expozice je výstava o rodu Baltazzi, který byl posledním významným šlechtickým rodem tohoto panství.
Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Je málo míst, která ve vás zanechají stopu. Jedním z nezapomenutelných míst je právě zámek Napajedla. Můžete sem zajít na prohlídku, posedět u šálku kávy, navštívit různé kulturní programy, nechat se oddat nebo využít pronájmu místností pro své vlastní organizované akce.

Další aktuality