Úvod > Aktuality > Zámek Napajedla na Zlínsku je tím pravým místem pro strávení pohodových chvil
Zámek Napajedla na Zlínsku
"> Zámek Napajedla na Zlínsku "> Zámek Napajedla na Zlínsku "> Zámek Napajedla na Zlínsku
Památky

Zámek Napajedla na Zlínsku je tím pravým místem pro strávení pohodových chvil

  • Vydáno3. srpna 2014
Léto v zámku Napajedla si prostě užijete. Pokud nevíte, kam vyrazit na výlet, piknik v parku, na domácí zákusky, prohlídky historických sálů, rozjeďte se do zámku Napajedla. Ať už využijete příjemnou procházku zámeckým parkem, ochutnáte delikatesy místní kavárny či strávíte noc v zámeckých komnatách, dýchne na vás zvláštní kouzlo.

Zámek Napajedla je od května do září otevřen v pravidelných časech: květen, červen, září vždy o víkendech a státních svátcích, v červenci a srpnu denně – toto se týká zejména prohlídek a kavárny. Každý den se konají prohlídky historických místností s výkladem. Prohlídka vychází každou hodinu, poslední v 16,00 hod. Kavárna s venkovní terasou a dětským koutkem je otevřena do 17,00 hod.

Kdo nechce strávit na zámku jen chvilku, může zde vyrazit na romantický víkend, na cvičení jógy, na masáže a nebo strávit víkend v kulinářském duchu na některém z kurzů vaření v rámci Moravského kulinářského institutu, který sídlí právě v zámku Napajedla.  

Díky zpřístupnění zámku a ve spojení s nedalekým hřebčínem, Baťovým kanálem či páteřní cyklostezkou se Napajedla stávají zajímavým turistickým cílem. K dispozici je také zámecký hotel – ubytování v jedinečných zámeckých pokojích, prostory historického sídla jsou vhodné pro organizování svateb, rodinných oslav nebo firemních akcí.

Zámek pochází z poloviny 18. století. Jde o šlechtické sídlo ve stylu pozdně francouzského baroka. Tří podlažní stavbu s více než 50 místnostmi obklopuje desetihektarový park v anglickém stylu se vzácnými dřevinami a romantickým rybníčkem s lekníny.

Ve 30. letech minulého století koupil zámek pro firmu Baťa její tehdejší majitel Jan Antonín Baťa. Plánoval zde vybudovat místo pro obchodní setkávání obchodníků z celého světa a rodinné sídlo. Zámek po roce 1945 připadl podniku Fatra Napajedla, který ho občas využíval k reprezentačním účelům. Návštěvníky překvapí, jak krásné a bohatě zdobené interiéry se zde i po letech dochovaly. Ohromí už majestátní vstupní schodiště v zámeckém foyer s jedinečnými malbami na zdech, ústící do prosluněného kulatého zrcadlového sálu s křišťálovým lustrem. Také další místnosti jsou vybaveny dobovým nábytkem i nádobím a dýchají atmosférou "starých zlatých časů".

Zámek Napajedla byl po dlouhá léta zcela uzavřen. Od roku 2008 se postupně rekonstruuje a otevírá pro veřejnost. Postupně se zařadil mezi zajímavé turistické destinace v České republice.

Cyklostezka Baťův kanál – páteřní trasa podél kanálu

Cyklostezka Baťův kanál – páteřní trasa podél kanálu

Baťův kanál patří k nejoblíbenějším turistickým cílům Východní Moravy. Po jeho březích se můžete vydat po cyklostezce směrem od Kroměříže až do Hodonína. Celková délka cyklostezky je 80 kilometrů.

Muzeum Napajedla s expozicí hraček v bývalém klášteře

Muzeum Napajedla s expozicí hraček v bývalém klášteře

Muzeum Napajedla láká jak malé návštěvníky na stálou expozici hraček, tak i ty dospělé na dočasné výstavy a historické stálé expozice. Muzeum se nachází v objektu bývalého kláštera.

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Na zámku v Napajedlích můžete kromě klasických zámeckých prohlídek využít také zámeckého ubytování. Zámecké pokoje jsou zařízeny v shabby chic stylu, který kombinuje nové se starým, dává starým předmětům novou funkci a zároveň uplatňuje jemné a romantické linie.

Hřebčín Napajedla – nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Hřebčín Napajedla – nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Zakladatelem nejstaršího chovu anglického plnokrevníka na našem území byl v roce 1886 příslušník vlivné vídeňské rodiny s řeckými kořeny Aristides Baltazzi. Hřebčín dosáhl brzy velkých úspěchů. Hřebčín nabízí možnost exkurze po předchozím objednání.

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Je málo míst, která ve vás zanechají stopu. Jedním z nezapomenutelných míst je právě zámek Napajedla. Můžete sem zajít na prohlídku, posedět u šálku kávy, navštívit různé kulturní programy, nechat se oddat nebo využít pronájmu místností pro své vlastní organizované akce.

Další aktuality