!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek Moravský Krumlov v sezóně uvítá návštěvníky v opravených prostorách
Moravský Krumlov se dockal oprav
"> Moravský Krumlov se dockal oprav "> V Moravském Krumlove bude expozice muzea "> Moravský Krumlov a park
Památky

Zámek Moravský Krumlov v sezóně uvítá návštěvníky v opravených prostorách

Vydáno 27. ledna 2014
Zámek v Moravském Krumlově se připravuje intenzivně na novou turistickou sezónu. Komnaty získaly novou výmalbu a spolu s výstavami a muzejní expozicí se stanou důvodem, proč na zámek zavítat.
Zámek Moravský KrumlovPět komnat má nové dveře, okna, výmalbu i podlahy. Do těchto místností se přesune výstava o Lichtenštejnech, která je v současné době umístěna v galerii Knížecího domu. Budou zde vystaveny i fotografie Jiřího Slámy. Historické skvosty, které dosud byly umístěny v depozitářích, získají důstojné místo pro vystavení.

Po mnoha letech bude mít tedy i krumlovské muzeum i svoji expozici. Návštěvníci budou moci spatřit některé z šedesáti tisíci sbírkových předmětů jako jsou historické zbraně, truhly, měděné nádoby ze zámecké kuchyně a kamenné reliéfy. Největším pokladem jsou kovové zbraně pocházející z hradu Templštejn.

Majitelem zámku Moravský Krumlov je v současné době společnost Incheba z Bratislavy. Opravy zámku začaly na podzim 2012. Byly odstraněny nevhodné příčky, dlažby, obklady a štuky, vyboural se nákladní výtah.

Pro veřejnost se otevřely prostory zámku v létě 2012, proto aby představitelé města ukázali neutěšený stav zámku a nutnost jeho oprav. Po dvaceti letech mohli lidé zavítat do jinak nepřístupných zámeckých prostor. Součástí prohlídkové trasy byly tehdy arkády na nádvoří i v prvním patře, ale i Rytířský sál.
Zámek Moravský Krumlov

Zámek Moravský Krumlov

Zámek v Moravském Krumlově v současné době není otevřen a své expozice představí návštěvníkům až v listopadu 2020.