Úvod > Aktuality > Zámek Mníšek pod Brdy láká děti na pohádkové prohlídky

Zámek Mníšek pod Brdy láká děti na pohádkové prohlídky

Vydáno 7. listopadu 2019 Památky
V sobotu 9. listopadu jsou pro děti na zámku v Mníšku pod Brdy připraveny pohádkové prohlídky. Pohádky na zámek zavítají na návštěvu a s dětmi si zahrají na schovávanou - v každé komnatě bude schován nějaký pohádkový předmět. Pomůžete dětem je nalézt všechny?

Pomozte královně Elze najít sněhuláka Olafa

Mníšek pod BrdyPro rodiny s dětmi je v Mníšku pod Brdy 9. listopadu připravena prohlídka s královnou Elsou. Děti se projdou slavnostními sály a jídelnami a dozví se zajímavosti o životě na zámku. Jak těžké byly tácy, na kterých sloužící servírovali pečínku? Kolik piva se vešlo do velkých korbelů? Jak se svítilo a jak se zhasínalo v době rytířů? Čím se přivolávalo zámecké služebnictvo?

Při návštěvě zámku navíc potkáte ledovou královnu Elsu. Přijela na návštěvu i se svým kamarádem Olafem. Ten se ale rozhodl, že prozkoumá všechny komnaty a někam se zatoulal. Pomohou ho děti najít?

Na dětskou prohlídku se rezervujte na tel. 606 649 207 nebo 778 716 538 od 9:30 do 16:30. Lístky si vyzvedněte 30 minut před začátkem prohlídky. Pohádkové prohlídky s královnou se konají pouze v 10:30 hodin.
 

Kouzelené sklepení i prohlídky pro dospěláky

zámek mníšekV Kouzelném sklepení, které bude otevřeno v sobotu v 11:15 a 11:30 se pak nachází celý pohádkový svět. Nechybí čert Brdík ani ježibaba, princ ani princezna, anděl, víly nebo vodník ze zámeckého rybníka. Ten jak stárne, postupně žabákovatí. Za pár století už z něj bude úplná ropucha. Zavítejte s dětmi i do tohoto pohádkového světa, jistě se jim tam bude líbit! Vstupné plné je za 30 Kč, snížené pak za 20 Kč. Do zámeckého sklepení můžete vzít i děti mladší 3 let. Na prohlídku se prosíme rezervujte na tel. 606 649 207 nebo 778 716 538.

Zámek v Mníšku pod Brdy nabízí v listopadu také dospělým návštěvníkům klasické prohlídky. Na dvou půlhodinových okruzích si prohlédnete reprezentativní a soukromé místností představující bydlení drobné šlechty na počátku 20.století. Otevřeno je o víkendech od 10:0 do 14:45 hodin. Vstupenka je za 120 Kč.
Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.