!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Zámek Mníšek pod Brdy láká děti na pohádkové prohlídky

Zámek Mníšek pod Brdy láká děti na pohádkové prohlídky

Vydáno 17. ledna 2020 Památky
V sobotu 18. ledna 2020 jsou pro děti na zámku v Mníšku pod Brdy připraveny pohádkové prohlídky. Pomohou v sobotu děti najít královně Else sněhuláka Olafa? V neděli pak na příchozí čeká výstava módy na panenkách Barbie, probíhat budou i pravidelné prohlídky pro dospělé návštěvníky. Na dětské prohlídky je však nutná předchozí rezervace.

Pomozte královně Elze najít sněhuláka Olafa

Mníšek pod BrdyPro rodiny s dětmi je v Mníšku pod Brdy 18. ledna 2020 připravena úplně nová prohlídka s královnou Elsou. Děti sestoupí s královnou Elsou do sklepních prostor. Čeká je důležitý úkol. Meluzína odfoukla léto. Podaří se dětem pomoci všem pohádkovým bytostem obývajícím zámecké sklepení? A navíc - královna Elsa přijela na návštěvu i se svým kamarádem Olafem. Ten se ale rozhodl, že prozkoumá všechny komnaty a někam se zatoulal. Pomohou ho děti najít?

Cestou zámeckým dobrodružstvím děti potkají nejrůznější bytosti - hadí ženu, čarodějnici, podzimní vílu, čerta, vodníka i princezny...

elza z pohádky do pohádkyNavíc v sobotu 18. ledna ve 12:30 se bude konat speciální porhlídka pro nejmenší děti (i mladší tří let) na zvaná "Z pohádky do pohádky", kde čekají na děti další princezny, princ, Červená karkulka, tříhlavý drak a spousta zvířátek.

Na dětské prohlídky se rezervujte na tel. 778 716 538 nebo 606 649 207 od 9:30 do 16:30. Lístky si vyzvedněte 30 minut před začátkem prohlídky. Pohádkové prohlídky s královnou se konají v 10:30, 11:30, 13:30 a 14:30 hodin. Vstupné je pro děti do 10 let 55 Kč, děti od 11 let a dospělé 85 Kč.
 

Výstava módy na zámku v Mníšku a prohlídky pro dospěláky

panenky BarbieOriginální výstava vám umožní nahlédnout do zajímavostí vývoje módy během různých období a stylů. Dozvíte se, co se nosilo v gotice i v baroku, jaké účesy musely unést dámy na hlavách v době rokokové nebo v čem se chodily koupat na plovárnu před 130 lety. Uvidíte také významné osobnosti své doby jako jsou Kleopatra, Blanka z Valois, Marie Terezie, Ludvík XIV., madam Pompadour, císařovna Josefína, Sisi  a další. V neděli je otevřeno od 10:00 do 14:45, výstava bude přístupná všem zájemcům.

zámek mníšekZámek v Mníšku pod Brdy nabízí dospělým návštěvníkům klasické prohlídky. Na dvou půlhodinových okruzích si prohlédnete reprezentativní a soukromé místností představující bydlení drobné šlechty na počátku 20. století. Otevřeno je o víkendech od 10:00 do 14:45 hodin. V lednu 2020 je od úterý do pátku na zámku otevřeno pouze po předchozí rezervaci. V sobotu a neděli můžete na dospělácké prohlídky přijít od 11:00 do 14:00 bez předchozí rezervace (na dětské prohlídky je ale rezervace nutná). Vstupenky na trasu pro dospělé si zakupte nejpozději patnáct minut před začátkem prohlídky, vstupné stojí 120 Kč.
Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Děti, projděte se zámkem v Mníšku pod Brdy a bavte se u toho. Sáhněte si na krásně zdobená klasicistní kachlová kamna, na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy. Poslouchejte zvuky. Uslyšíte meluzínu? Zvoneček pro služebnou? Hrací skřínku? Bude vás to bavit!