Úvod > Aktuality > Zámek Mnichovo Hradiště zve na prohlídku zámeckého divadla

Zámek Mnichovo Hradiště zve na prohlídku zámeckého divadla

Vydáno 28. března 2019 Památky
Zámek Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku zahájí letošní sezonu už poslední březnový víkend a nabídne nejen prohlídky zámeckých interiérů, ale zároveň také otevře trasu Divadlo a Svaté aliance. Mimořádná prohlídka zákulisí a jevištní technika zámeckého divadla se pak bude konat první dubnový víkend, tedy 6. a 7. 4. 2019.
Zmnichovo hradištěámek Mnichovo Hradiště otevírá své interiéry o něco dříve než je obvyklé. Na prohlídky můžete přijít už v sobotu a neděli 30. a 31. března 2019. Provádět se bude na první prohlídkové trasy Zámecké interiéry i na druhém okruhu Divadlo a Svatá aliance. Zámek bude otevřen od 8:45 hodin.

Koho by lákalo poznání zámeckého divadla o něco víc, může si počkat na mimořádnou prohlídku divadelního zákulisí a jevištní techniky. Komentovaná prohlídka speciálně chráněných originálních prostor jeviště a  mechaniky zámeckého divadla na II. návštěvnickém okruhu bude dostupná první dubnový víkend, tj. 6. a 7. dubna v 10:30 hodin.

Mnichovo Hradiště zámecké divadloNěkdejší taneční sál v jižním nároží zámku byl přebudován na divadlo ve druhé polovině 18. století. Z původních dekorací se dochovalo jen několik bočních kulis, portálového štítu a pár doplňků. Významnou úpravou divadelního sálu byla jeho nákladná renovace v roce 1833 do současné klasicistní podoby. Hlediště bylo nově upraveno, scéna byla značně zvětšena a vybavena novým souborem dekorací. V této podobě se zámecké zámecké divadlo dochovalo dodnes.
Zámecké divadlo v Mnichově Hradišti

Zámecké divadlo v Mnichově Hradišti

V sousedství knihovny v jihovýchodním nároží zámku Mnichovo Hradiště je původní hlavní zámecký sál, který byl koncem 18. století přebudován na zámecké divadlo, zdobené iluzivní klasicistní výmalbou. Divadelní prostor zpřístupněn veřejnosti v rámci prohlídek zámku a kulturních akcí.

Zámek Mnichovo Hradiště - putování za Valdštejnem i Casanovou

Zámek Mnichovo Hradiště - putování za Valdštejnem i Casanovou

Prohlídka návštěvníkům nabídne zámecké divadlo s původními kulisami, duchcovskou knihovnu spravovanou Giacomem Casonovou nebo hrobku slavného válečníka Albrechta z Valdštejna. Od května 2013 je otevřena nová expozice ke 180. výročí setkání "Sv. Aliance".