Úvod > Aktuality > Zámek Loučeň slaví 10 let od otevření zámku se skupinou Elán
Zámek Loučeň slaví 10 let od otevření zámku se skupinou Elán
">
Zážitky

Zámek Loučeň slaví 10 let od otevření zámku se skupinou Elán

  • Vydáno4. července 2017
Zámek Loučeň se stal od doby svého otevření pro veřejnost jednou z nejnavštěvovanějších památek Čech a Moravy. Zpřístupněn byl po celkové rekonstrukci 7. 7. 2007 a letos v létě tak od toho okamžiku uplyne přesně deset let. Pro narozeninovou sezonu vybral zámecký tým ty akce, které měly největší úspěch u návštěvníků. Narozeninové oslavy na počátku července budou několikadenní a jejich vrcholem bude ve čtvrtek 6.7. 2017 ojedinělý unplugged open-air koncert nejznámější a nejpopulárnější česko- slovenské kapely Elán.
Skupina ElánVe čtvrtek 6. července večer se v zámeckých zahradách rozezní „Akustický koncert Elán Unplugged“ nejslavnější česko-slovenské kapely. Společně s Elánem a se zámeckými budou slavit tisíce návštěvníků koncertu, z nejbližšího okolí i ze vzdálenějších koutů republiky. Loučeň zkrátka oslaví své narozeniny s Elánem i elánem.

Na Loučeni se tato velkolepá show bude konat přesně v předvečer 10. výročí od otevření zámku. Zámecký areál se pro návštěvníky koncertu otevírá v 17:00, samotné vystoupení Elánu bude od 21:00 a bude dle příslibu obsahovat ty největší pecky. Ti, kteří chtějí na Loučeni přespat, mají možnost již zakoupit jen přenocování ve vlastním stanu v zámeckém parku, kde budou k dispozici menší stanovací plochy. Kapacity jsou limitované, doporučujeme rezervaci neodkládat! Ubytování v zámeckém hotelu je již vyprodané.

Bílá paníU zahájení desetiletých oslav nemůže chybět zdejší Bílá paní. Jako nejstarší a nejvíce pozitivně naladěná bytost v loučeňském týmu a bude to právě ona, kdo velkolepé narozeninové slavnosti zahájí. Vězte, že ji nebude vadit, že to pro ni bude v neobvyklou denní dobu. Přece jen, za těch deset let si už na to zvykla. V průběhu čtvrtka budou probíhat Prohlídky s pohádkou Císařovy nové šaty. Jedná se o bezkonkurenčně nejzábavnější prohlídku zámku, jakou můžete zažít, v roce 2016 měly rekordní návštěvnost. Prosíme všechny návštěvníky o pochopení mimořádných bezpečnostních opatření. Pokud chcete vidět v rámci výletu hlavně zámecké labyrinty, zvolte pro svoji návštěvu jakýkoli jiný den, ve čtvrtek 6. 7. nebudou k vidění, zahrada se bude připravovat na večerní koncert.
 

Narozeninový pátek

Zámek LoučeňNa slavný narozeninový den zámek přichystal klasický odpolední narozeninový program v zámeckém amfiteátru, jak jej mnozí návštěvníci znají, a to včetně krájení narozeninových dortů a pohádek. Dorty bude krájet Bílá paní loučenská se svými pomocníky kuchtíky ze zámecké kuchyně. Začínat se bude úderem 13. hodiny.

V zámku samotném bude mít po celý den hlavní slovo při prohlídkách poslední zámecká paní, kněžna Marie Thurn – Taxis. Bude číst pohádky pro ty nejmenší, které sama napsala. Protože v Čechách knižně její příběhy nikdy nebyly vydané, pokud je ještě někdo neslyšel na loučeňském zámku, pak je možné, že je ani nezná. Jedná se o romantické příběhy, které Marie Thurn-Taxis napsala svým vnoučatům, a také je sama ilustrovala krásnými obrázky. Jako speciální bonus pro nejvěrnější příznivce má zámek Loučeň v pátek 7.7. otevřeno až do večera. Speciální narozeninové večerní prohlídky s knížecí rodinou, sklenkou sektu a sladkou pralinkou, se budou konat každou hodinu od 19 do 22 hodin.
 

Sobotní cesta labyrinty

Labyrinty LoučeňNa sobotu 8.7. připravili na zámku  narozeninové putování zámeckými labyrintyoblíbenými hrdiny nejznámějších pohádek. Účastníci této narozeninové oslavy, kteří přijdou v kostýmech, mají zmrzlinu zdarma, a to platí i pro dospěláky! Těšit se můžete na Jeníčka a Mařenku, Popelku, Karkulku, Sněhurku, Hloupého Honzu, Růženku a další. V zámku se budou po celý den konat Čokoládové prohlídky, ty nejsladší prohlídky ze zámecké nabídky.

A poslední den oslav v neděli 9.7. budou mít hlavní slovo čarodejnice – Gertrůda Krákavá (někdy také skákavá) a Ethel Koštětová, čerstvě provdaná Zametalová z Holých vrchů. Ti, kdo na těchto prohlídkách sklepení za doprovodu zdejších čarodejnic již byli v předchozích letech, svorně tvrdí, že něco podobného ještě na žádném zámku neviděli. Přijedete se přesvědčit? Prohlídky zámeckého sklepení probíhají od 10:15 do 15:45 každých 30 minut.
 

Loupežník Rumcajs ve vinárně

Pro všechny, kteří milují animovaného loupežníka z lesa Řáholce, a nemohou uvěřit tomu, že to je letos již 50 let od doby, kdy se první kreslené příběhy Radka Pilaře objevily v České televizi, je od poloviny června nainstalovaná výstava 50 let loupežníka Rumcajseprostorách bývalé zámecké vinárny. V horkém létě je to příjemný, klidný a chladný prostor, kde se návštěvníci mohou podívat i na pohádky. Tato výstava je novým prohlídkovým okruhem, který mohou milovníci Rumcajse při návštěvě zámku navštívit. K vidění každý den.


Co a za kolik

Zámek LoučeňPo všechny dny platí běžné vstupné. Ve čtvrtek 6. 7. bude otevřeno jen do 15:00 hodin, a to pouze část před zámkem (3 labyrinty a zámecké prohlídky) cena 100 Kč na osobu, děti do 10 let 50 Kč (obsahuje i zámeckou prohlídku). Rodinná 280 Kč. Prohlídka s pohádkou Císařovy nové šaty příplatek 40 Kč na osobu.

V pátek 7. 7. se bude konat Večerní prohlídka zámku s pralinkou a sklenkou sektu – za jednotnou cenu 210 Kč. V neděli 9. 7. vás čeká Strašidelné zámecké sklepení příplatek ke kombinované vstupence (labyrintáriumzámek) 30 Kč na osobu, příplatek ke vstupence do labyrintária 60 Kč na osobu.
Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality