Úvod > Aktuality > Zámek Libochovice - perla na Ohři, končí stylově sezonu

Zámek Libochovice - perla na Ohři, končí stylově sezonu

Vydáno 22. října 2019 Zážitky
Ukončení zámecké sezóny s pohádkovými postavami v zámeckých interiérech a doprovodný program na nádvoří zámku Libochovice proběhne v sobotu a neděli 26. a 27. října 2019. Návštěva zámku vás určitě příjemně překvapí. Na nádvoří zámku bude připraveno občerstvení a jarmark. Oblíbená památka se rozloučí nejen s letošní sezónou, ale i s návštěvníky.
LibochoviceZámek v Libochovicích se nachází v malebné krajině Poohří lemované kopci Českého středohoří a patří ke skvostům raně barokní architektury severozápadních Čech. Užijte si závěr sezony na půvabném zámku!

Klasické interiery nabízí průřez historickými styly od pozdní renesance, přes baroko a rokoko, až po styly 19. století se sbírkami vzácných gobelínů, unikátních kachlových kamen, skla, porcelánu i obrazů. Zámecký areál je tvořen i rozsáhlým zámeckým parkem - francouzskou zahradou a anglickým parkem podél řeky Ohře na místě původního lužního lesa. Zámek je rodištěm významného českého vědce Jana Evangelisty Purkyně, který zde má zajímavou expozici.

Na akci Zámek plný kouzel 2019 (pohádkové ukončení sezóny) je pro velký zájem nutná rezervace prohlídek, stačí jen zavolat na tel. číslo: 416 591 443 anebo se dají pořídit on-line. Vstupné je pro dospělé 150 korun, pro děti do 15 let 100 korun, rodinná vstupenka stojí 390 korun.
Národní cyklotrasa po cyklostezce Ohře - na kole z Bavorska do Čech

Národní cyklotrasa po cyklostezce Ohře - na kole z Bavorska do Čech

Lehká trasa bez většího převýšení v délce 110 km a vede přes regiony Chebsko, Sokolovsko, Karlovarsko a Ostrovsko. Cyklostezka Ohře navazuje na Valdštejnovu cyklostezku v Bavorsku označenou jako Wallenstein-Radweg.

Ohře – Vodáckou stezkou do Karlových Varů i Slavkovského lesa

Ohře – Vodáckou stezkou do Karlových Varů i Slavkovského lesa

Čtvrtá nejdelší řeka na našem území pramení v Bavorsku v přírodní rezervaci Smrčiny. Protéká historickou částí města Cheb a chebskou pánví pokračuje v meandrech až do Kynšperka nad Ohří. Ohře obtéká obloukem hrad Loket a vtéká do CHKO Slavkovský les.

Zámek Libochovice s expozicí slavného rodáka Jana Evangelisty Purkyně

Zámek Libochovice s expozicí slavného rodáka Jana Evangelisty Purkyně

Zámek Libochovice se nachází v malebné krajině dolního Poohří lemované romantickými kopci Českého středohoří. Zámek patří mezi nejvýznamnější raně barokní stavby v Čechách. Jeho stavitelem byl italský stavitel Antonio della Porta v letech 1683 - 1690.

Další aktuality