Úvod > Aktuality > Zámek Lešná provoní cukrátka z historické cukrárny
Zámek Lešná provoní cukrátka z historické cukrárny
"> Zámek Lešná provoní cukrátka z historické cukrárny "> Uvidíte rovnež dobové bonboniéry i reklamní materiály "> Soucástí prohlídky bude komentár plný zajímavostí o místních cukrárích
Zážitky

Zámek Lešná provoní cukrátka z historické cukrárny

  • Vydáno1. března 2015
Unikátní výstavu s názvem Historické cukrárny pořádá zámek Lešná u Valašského Meziříčí od 5. března do 30. srpna 2015. Výstava připomen dnes už pozapomenutý věhlas československých cukráren. Požitkáři se mohou kochat vzhledem i vůní zákusků a dortů pečených podle dřívějších vzorníků. Uvidíte rovněž dobové bonboniéry i reklamní materiály a získáte přehled o historii čokolády, marcipánu, perníku, zmrzliny nebo dortů, stejně jako o vývoji cukrářského řemesla v Čechách a na Moravě v době první republiky.
Cukrárny VsetínNa výstavě Historické cukrárny, na zámku Lešná u Valašského Meziříčí, bude od 5. března k vidění bude interiér cukrárny stylizovaný do 30. let 20. století. V něm si pak můžete vychutnat pohled na dobové cukrovinky, zákusky a dorty. Kromě toho se dozvíte i zajímavé informace o historii oblíbených sladkostí jako například marcipánu.

Děti si mohou zalézt do interaktivního koutku a poznávat aroma nebo skládat vlastní makety dortů. Součástí prohlídky bude komentář plný zajímavostí o místních cukrářích. Nechybí ani dobové bonboniéry, reklamní materiály nebo dobové nástroje cukrářů.

Navíc se chystá se i řada doprovodných akcí. Na Květinový jarmark mohou milovníci zahradničení zavítat 16. května a 30. srpna se na zámku uskuteční Dožínky. Akcí se zúčastní místní odborníci na sladké. Malí a velcí mlsouni tak budou moci v tyto dny na zámku uspokojit i své chuťové pohárky. K výstavě budou pracovníci zámku tradičně pořádat lektorské programy pro školy i jiné, nejen dětské, kolektivy. Vstupné na výstavu je pro dospělé 50 Kč, senioři a studenti zaplatí 30 Kč, děti od 6 do 15 let a ZTP  mají vstup za 20 Kč. Zámek je otevřen denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.
Zámek a park Lešná u Valašského Meziříčí

Zámek a park Lešná u Valašského Meziříčí

Empírový zámek s krásnými historickými interiéry a vyhlášeným anglickým parkem, ve kterém roste a také nádherně kvete i řada unikátních rostlin.

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Památka ve správě Muzea regionu Valašsko prošla v posledních třech letech rozsáhlou rekonstrukcí a od března 2022 je opět přístupna veřejnosti. K hlavní lákadlům patří moderní multimediální expozice o vztahu člověka a okolní přírody.

Další aktuality