Úvod > Aktuality > Zámek Lešná láká na speciální prohlídky o správném stolování a chování
Zámek Lešná láká na speciální prohlídky o správném stolování a chování
"> "> ">

Zámek Lešná láká na speciální prohlídky o správném stolování a chování

Vydáno 12. září 2019 Zážitky
Zlínský zámek Lešná u zoologické zahrady přichystal na nadcházející víkend zajímavou akci pro rodiny s dětmi nazvanou Království etikety. Děti se při ní učí pravidlům stolování a společenskému chování, při speciálních prohlídkách budou plnit zábavné úkoly. Jestliže vše dobře splní, získají řád Mistra etikety.
zámek LešnáV interiérech zámku Lešná se návštěvníci přenesou do pohádkového království, kterému vládne král Ludvík. Trápí ho rozmazlená dcera princezna Koloběžka. Princezna porušuje snad všechna pravidla slušného chování, prohání se po celém zámku na koloběžce a před králem se schválně schovává. Navíc má přijet vzácná návštěva, bohatá tetička Mildred, která velmi úzkostně dbá na ta nejpřísnější pravidla etikety. Král se bojí, aby mu dcerka neudělala ostudu, a tak prosí děti, aby mu společně s průvodkyní pomohly princeznu Koloběžku najít a napravit její chování.

Průvodkyněmi dětí se o víkendu 14. a 15. září 2019 stanou dvorní dáma, vychovatelka nebo královská kuchařka. Po úspěšném absolvování všech úkolů v královském paláci budou děti nakonec pasovány na Mistry Etikety. Speciální prohlídky zámku se konají v sobotu a neděli od 9:30 do 17:00, v půlhodinových intervalech. Program je vhodný pro děti od tří do 12 let.
Zámek Lešná - pohádkový zámek ve Zlíně

Zámek Lešná - pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 18. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.