!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek Lednice se opět otevírá návštěvníkům
Zámek Lednice se opět otevírá návštěvníkům
"> "> "> "> "> "> Také v lednickém zámeckém skleníku je stále živo a v každém mesíci kvete jiná rostlina
Památky

Zámek Lednice se opět otevírá návštěvníkům

Vydáno 4. prosince 2020
Státní zámek v Lednici opět otevírá své interiéry milovníkům památek. O adventních víkendech bude možné navštívit I. prohlídkový okruh a skleník, památky budou v prosinci otevřeny 5., 6., 12., 13., 19. a 20. 12. 2020, vždy od 10 do 16 hodin. Zahrady a park jsou volně přístupné.
zámek ledniceZámek Lednice je již několik sezón otevřen k běžným prohlídkám i během zimních měsíců. Ti, kteří rádi obdivují zámecké interiéry mohou přijít až do 20. prosince vždy víkendech do 10 do 16 hodin na zámek a projít si první prohlídkovou trasu. Ta se skládá z reprezentačních sálů v přízemí, které sloužily k pořádání společenských akcí, plesů a bálů.

Reprezentační sály jsou zdobené vyřezávanými stropy, kolem stěn je dřevěné obložení a nádherný mobiliář nemá v Evropě obdoby. Vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 210 korun.
 

Tropická exotika ve skleníku

lednice skleníkTaké v lednickém zámeckém skleníku je stále živo a v každém měsíci kvete jiná rostlina. Okrasný skleník s expozicí exotických rostlin nechali v polovině 19. století vybudovat Lichtenštejnové. Na tehdejší dobu se jednalo o mimořádně pokrokovou stavbu, jenž se stala vrcholným dílem tehdejší techniky. Expozici skleníku zařizovali zahradníci, kteří až z Jižní Ameriky dovezli vhodnou tropickou a subtropickou vegetaci a nakombinovali ji tak, aby zde rostliny kvetly po celý rok.

Obdivovat křehkou krásu rostlin nyní můžete i vy. Skleník je otevřen o víkendech, v prosinci od 10 do 16 hodin, potom až v únoru (opět víkendy 10 až 16), od konce března pak denně od 9 do 16 hodin.
Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Ohřejte se v Lednici - zimní plavby zámeckým areálem

Ohřejte se v Lednici - zimní plavby zámeckým areálem

Lednice, perla jižní Moravy, nespí ani v zimě. Od prosince do ledna nabízí toto malebné městečko v srdci Lednicko–valtického areálu bohatý program aktivit pro celou rodinu. Proto neváhejte a přijeďte se ohřát do Lednice! Zveme vás k romantické "plavbě se svařákem" zimním parkem lednického zámku.

Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Nemusíte být zanícený biolog, ani vlastnit vysvědčení s jedničkou z přírodopisu, aby vás návštěva zámeckého skleníku Lednice nadchla. Expozice vás dostane svou bezprostředností, originalitou a autentičností.

Další aktuality

4.4.
2021
Naučná stezka Turold letos projde proměnou

Naučná stezka Turold letos projde proměnou

Jižní Morava | Příroda
1.4.
2021
Moravská galerie slaví 60 let

Moravská galerie slaví 60 let

Jižní Morava | Kultura