Úvod > Aktuality > Zámek Lednice zůstává otevřen i v zimní sezóně
Zámek Lednice zůstává otevřen i v zimní sezóně
"> "> "> "> Zámek Lednice zustane poprvé otevren i v zimní sezóne "> Romantický nádech výletu do Lednice urcite doladí také zimní plavby zámeckým areálem "> Také v lednickém zámeckém skleníku je stále živo a v každém mesíci kvete jiná rostlina

Zámek Lednice zůstává otevřen i v zimní sezóně

Vydáno 30. listopadu 2019 Památky
Státní zámek v Lednici zůstává i letos otevřen přes zimní sezónu všem milovníkům historie a architektury. Je přístupný vždy o víkendech od 10 do 16 hodin. Mimo to se v zimě můžete ohřát v zámeckém skleníku nebo při plavbách s vůní svařeného vína po řece Dyji k Janohradu.
Zámek LedniceZámek Lednice je již několik sezón otevřen k běžným prohlídkám i během zimních měsíců. Ti, kteří rádi obdivují zámecké interiéry mohou přijít až do 22. prosince vždy víkendech do 10 do 16 hodin na zámek a projít si první prohlídkovou trasu. Ta se skládá z reprezentačních sálů v přízemí, které sloužily k pořádání společenských akcí, plesů a bálů.

Reprezentační sály jsou zdobené vyřezávanými stropy, kolem stěn je dřevěné obložení a nádherný mobiliář nemá v Evropě obdoby. Vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 200 korun.
 

Tropická expotika ve skleníku a plavby se svařákem

Lednice DyjeTaké v lednickém zámeckém skleníku je stále živo a v každém měsíci kvete jiná rostlina. Okrasný skleník s expozicí exotických rostlin nechali v polovině 19. století vybudovat Lichtenštejnové. Na tehdejší dobu se jednalo o mimořádně pokrokovou stavbu, jenž se stala vrcholným dílem tehdejší techniky. Expozici skleníku zařizovali zahradníci, kteří až z Jižní Ameriky dovezli vhodnou tropickou a subtropickou vegetaci a nakombinovali ji tak, aby zde rostliny kvetly po celý rok. Obdivovat křehkou krásu rostlin nyní můžete i vy. Skleník je otevřen o víkendech, v prosinci od 10 do 16 hodin, potom až v únoru (opět víkendy 10 až 16), od konce března pak denně od 9 do 16 hodin.

Romantický nádech výletu do Lednice určitě doladí také zimní plavby zámeckým areálem. K vyhlídkovým okružním plavbám od zámku až k Janohradu vyplouvá o zimních víkendech a svátcích zrekonstruovaná loď Morava. Uzavřené a vyhřívané lodě v prosinci vyplouvají z přístaviště pod zámkem mezi 10. a 15. hodinou v půlhodinových intervalech. Doba plavby je 40 minut, v ceně lodního lístku (dospělí 160 Kč, děti 80 Kč) je pohárek svařáku nebo čaje.
Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Nemusíte být zanícený biolog, ani vlastnit vysvědčení s jedničkou z přírodopisu, aby vás návštěva zámeckého skleníku Lednice nadchla. Expozice vás dostane svou bezprostředností, originalitou a autentičností.

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Ohřejte se v Lednici - zimní plavby zámeckým areálem

Ohřejte se v Lednici - zimní plavby zámeckým areálem

Lednice, perla jižní Moravy, nespí ani v zimě. Od prosince do ledna nabízí toto malebné městečko v srdci Lednicko–valtického areálu bohatý program aktivit pro celou rodinu. Proto neváhejte a přijeďte se ohřát do Lednice! Zveme vás k romantické "plavbě se svařákem" zimním parkem lednického zámku.

Další aktuality

2.7.
2020
Zámek Bučovice láká na květinovou výstavu

Zámek Bučovice láká na květinovou výstavu

Jižní Morava | Památky
30.6.
2020
Kam v létě za vínem? Na Moravu!

Kam v létě za vínem? Na Moravu!

Jižní Morava | Gurmánská turistika