Úvod > Aktuality > Zámek Křinec otevře v květnu své brány návštěvníkům
Zámek Krinec
"> Zámek Krinec
Památky

Zámek Křinec otevře v květnu své brány návštěvníkům

  • Vydáno4. května 2017
Zámek v Křinci nedaleko Nymburka opět zpřístupní návštěvníkům Modré salónky i jídelnu z 19. století. Od května každou sobotu i neděli budou probíhat prohlídky zámku od 10:00 do 17:00 každou hodinu, 6. – 8. května bude však zavřeno.
Největším lákadlem třineckého zámku jsou Modré salonkySe začátkem sezóny bude v květnu zámek přístupný všem zájemcům, kteří se mohou těšit na prohlídku  zrekonstruovaných místností či možnost posedět v zámecké kavárně, která nabídne veškerý komfort, včetně nově zbudovaného zázemí. Největším lákadlem třineckého zámku jsou však „Modré salonky“ s rokokovými žánrovými freskami. Jak se stolovalo v 19. století se dozvíte ve zcela nově vybavené jídelně s přípravnou.

Také letos na zámku proběhnou tradiční koncerty i nové kulturní večery, a to především v prostorách Zámecké kavárny. Městys Křinec najdete 11 kilometrů severovýchodně od Nymburka. Vedou sem silnice i železniční trať, dojedete sem příjemně i na kole.
Zámek Křinec

Zámek Křinec

Rozsáhlý komplex o 122 místnostech nechal postavit v raně barokním stylu v roce 1649 hrabě August Pavel I. z Morzína. Zámek i stejnojmenný městys se nacházejí v úrodné krajině středního Polabí, nedaleko řeky Mrliny na úpatí svědeckého vrchu Chotuc.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda