Úvod > Aktuality > Zámek Konopiště zve návštěvníky na novou Loveckou trasu
Zámek Konopiště zve návštěvníky na novou Loveckou trasu
"> "> "> ">
Památky

Zámek Konopiště zve návštěvníky na novou Loveckou trasu

  • Vydáno3. dubna 2015
Státní zámek Konopiště nabízí návštěvníkům od letošní turistické sezony novou Loveckou trasu. Propojila dosavadní tři prohlídkové okruhy a nabízí i něco navíc – třeba tajné schodiště ve věži spojující pracovny někdejšího majitele zámku Františka Ferdinanda d’Este a jeho manželky Žofie z Hohenbergu, rozené Chotkové, nebo takzvanou prachovnici s balkonem a výhledem na severní křídlo zámku.
KonopištěVšichni již vědí, že František Ferdinand d’Este byl vášnivým lovcem. Zámek Konopiště proto disponuje velkým množstvím sbírkových předmětů, které se týkají lovu a myslivosti. Nová prohlídková trasa návštěvníky zavede do loveckých chodeb s trofejemi, zbrojnice, soukromých pokojů Františka Ferdinanda a Žofie Chotkové, do Kamzičího a Parůžkového pokoje, knihovny, kuřáckého salonu nebo střelnice s akustickými a pohyblivými terči.
 
Lovecký okruh "otestovali" první návštěvníci už loni na podzim, v době honů. Atraktivní téma je tehdy oslovilo, byli velice spokojeni a v návaznosti na jejich reakce letos na zámku Loveckou trasu zavedli jako čtvrtý prohlídkový okruh. Na novou exkluzivní trasu se může vydat skupinka maximálně 15 lidí, je proto lepší si prohlídku předem objednat.
 
konopiste2.jpgZámek Konopiště bude letos pokračovat v osvědčených akcích, ať jsou to přednášky pro veřejnost, které se konají každý měsíc, nebude chybět ani tradiční Slavnost ovocných knedlíků, Boží tělo, nebo Hradozámecká noc. Chystá se však i řada novinek, například večerní prohlídky skleníků. Po loňském úspěchu zopakují na zánku také prohlídku věže Václavka v den svátku sv. Václava 28. září. Plánují se také tři adventní akce – jedna v Růžové zahradě, další bude pro děti ve strašidelném sklepení s čerty a Mikulášem a návštěvnickou sezónu ukončí advent na zámku.
Zámek Konopiště – za Františkem Ferdinandem na zámek

Zámek Konopiště – za Františkem Ferdinandem na zámek

Současnou podobu dostal zámek na přelomu 19. a 20. století, kdy zámek vlastnil František Ferdinand d'Este, následník rakouského trůnu. Vypravte se na půvabné místo nedaleko Prahy, kde žil tento vášnivý lovec.

Další aktuality