Úvod > Aktuality > Zámek Konopiště má pro vás bohatou podzimní nabídku prohlídek
Zámek Konopiště má pro vás bohatou podzimní nabídku prohlídek
"> "> "> ">
Památky

Zámek Konopiště má pro vás bohatou podzimní nabídku prohlídek

  • Vydáno15. listopadu 2019
Zámek Konopiště žije i na podzim zajímavými prohlídkami a akcemi. O víkendu 16. a 17. listopadu 2019 připravil mimořádnou možnost nahlédnout do pracovny v západním křídle a seznámit se s výukou a vzděláním ve šlechtických rodinách. Ve středu 27. listopadu jste zváni na večerní prohlídku Rudolf první, melancholický a poslední a poslední listopadový den dorazí do Růžové zahrady čerti s Mikulášem.

Jak se učily šlechtické děti

konopištěZámek Konopiště je návštěvníkům v listopadu otevřen vždy o sobotách a nedělích od 10:00 do 15:00 hodin. Během svátečního víkendu 16. a 17. listopadu zve na mimořádné prohlídky. Na I. okruhu bude otevřena pracovna v západním křídle s učebními pomůckami dětí arcivévody Františka Ferdinanda d´Este. Dozvíte se zde, jakou výuku absolvovaly děti v šlechtických rodinách a jak výuka probíhala.

Kromě učebnic a psacích potřeb budou vystaveny i divadelní kostýmy, přírodovědné pomůcky či notové záznamy. Na nádvoří pak bude možnost občerstvení a v kavárně D´Este opět zavoní domácí palačinky a štrůdl.
 

Poslední letošní večerní prohlídka s Rudolfy

rudolfVe středu 27. listopadu se koná letos již poslední večerní prohlídka s názvem "Moc a sláva – Rudolf první, melancholický a poslední". Ta je věnovaná třem slavným Rudolfům z rodu habsburského u příležitosti 130. výročí tragédie v Mayerlingu a sebevraždy následníka trůnu Rudolfa, který na Konopiště jezdil na lovy v době, kdy jej vlastnili ještě Lobkowicové.

Zároveň vám prohlídka připomene i Rudolfa I., prvního mocného Habsburka a vítěze nad Přemyslem Otakarem II. v bitvě na Moravském poli, který sehrál roli v událostech, jež daly vzniknout Konopišti. Jeho sochu v nadživotní velikosti dostal arcivévoda František Ferdinand v roce 1913 od českých šlechticů k 50. narozeninám. A nemůže chybět ani Rudolf II. – ten přenocoval na Konopišti 23. prosince 1576 u Jana ze Šternberka spolu se svojí matkou Marií Španělskou a bratry Maxmiliánem a Matyášem. V té době mu bylo 24 let. Na prohlídku je nutná předchozí rezervace na telefonu 17 721 366 nebo emailu konopiste.rezervace@npu.cz.
 

Čerti a Mikuláš ve sklenících Růžové zahrady

peklo konopištěPoslední listopadový den 30. 11. bude patřit tradičně dětem, které se ve sklenících Růžové zahrady dočkají příjezdu čertů s Mikulášem. V pekle pro děti se objeví i Mikuláš s anděly, v pekle pro dospělé bude hrát pekelná muzika a na stole zavoní čertovské hody. Na nádvoří budou stánky s občerstvením.

Zároveň je poslední možnost navštívit letos skleníky v Růžové zahradě, které zahradnice bohatě vyzdobí krásnými adventními výrobky. Dekorace lze na místě zakoupit. Přijďte si užít oázu zeleně s vánoční atmosférou.
Restaurace Stará myslivna na Konopišti

Restaurace Stará myslivna na Konopišti

Restaurace s loveckým interiérem dle zámeckých komnat zámku Konopiště, nabízející tradiční staročeskou kuchyni a zvěřinové speciality. Pokrmy připravují šéfkuchaři, kteří reprezentovali českou kuchyni na světové výstavě EXPO 2005 v Japonsku a byli vybráni i pro EXPO 2010 v Šanghaji.

Zámek Konopiště – za Františkem Ferdinandem na zámek

Zámek Konopiště – za Františkem Ferdinandem na zámek

Současnou podobu dostal zámek na přelomu 19. a 20. století, kdy zámek vlastnil František Ferdinand d'Este, následník rakouského trůnu. Vypravte se na půvabné místo nedaleko Prahy, kde žil tento vášnivý lovec.

Zámecký park a obůrka pro lesní zvěř na Konopišti

Zámecký park a obůrka pro lesní zvěř na Konopišti

Zámecký park na Konopišti patří k nejkrásnějším krajinářským parkům u nás. Jeho součástí je rozsáhlý zámecký rybník, růžová zahrada se skleníkem, obora a bažantnice. Nachází se zde několik naučných stezek a obůrka s lesní zvěří.

Stezkou Za Habsburky do Benešova a okolí

Stezkou Za Habsburky do Benešova a okolí

Vydejte se po stopách Habsburků po doporučeném prohlídkovém okruhu. Navštívíte s místa spojená s arcivévodou F.F. d´Este, následníkem rakouskouherského císařského trůnu a posledním majitelem rozsáhlého konopišťského panství, včetně zámku Konopiště.