Úvod > Aktuality > Otevřené zahrady hraběnky Kinsky ve Žďáru nad Sázavou lákají k romatickému výletu
Otevřené zahrady hraběnky Kinsky ve Žďáru nad Sázavou lákají k romatickému výletu
"> "> Zámek Kinských ve Ždáru nad Sázavou otevre své zahrady "> Tešit se mužete na prohlídku rozkvetlých zahrad a radu kulturních programu
Kultura

Otevřené zahrady hraběnky Kinsky ve Žďáru nad Sázavou lákají k romatickému výletu

  • Vydáno20. května 2019
Hraběnka Thamara Kinsky opět otevře 25. – 26. května od 10 do 18 hodin své soukromé zahrady široké veřejnosti. Připraven je bohatý doprovodný program pro celou rodinu s tématem Hvězda.
Zámek Kinských Žďár nad SázavouNávštěvníci zámku ve Žďáru nad Sázavou si budou moci 25. 6. a 26. 5. 2019 prohlédnout zahrady, které běžně nejsou veřejnosti přístupné. Dny otevřených zahrad veřejnosti dovolí nahlédnout do privátních zahrad gruzínské princezny a hraběnky Thamar Kinsky, která je otevírá jen jednou ročně. K dispozici budou komentované prohlídky zahrad s odborníkem.

Připraven bude pestrý  program plný hudby, dobrého jídla a krásných zahrad. Představí se také tradiční místní pěvecké a hudební soubory. V programu je dále pozorování Zelené hory dalekohledy z prostoru pod zámečkem na břehu rybníku Konvent, výstava „Sloh se nepíše, na sloh se kouká“ zapůjčená od organizace České dědictví UNESCO nebo fotokoutek se Zelenou horou. Návštěvníci se mohou těšit na projížďky na lodičkách s výhledem na Zelenou horu, k vyzkoušení bude lákat stezka bosých nohou, relaxační masáže nebo jóga pro každého a nebude chybět ani řada workshopů, díky kterým si vyrobíte například sluneční hodiny, vlastní parfém či si vyzkoušíte, jaké je to moderovat a vést rozhovor v rádiu.

gion/zahrady-gruzinske-princezny-se-opet-otevrou-verejnosti-20180420.h

O Zámku Žďár nad Sázavou

Historické centrum města Žďáru nad Sázavou se nachází v areálu bývalého areálu cisterciáckého kláštera ze 13. století, dnešního zámku v majetku rodiny Kinských. Rozsáhlý areál zahrnuje komplex konventních a hospodářských cisterciáckých budov, nachází se zde kostel Nanebevzetí P. Marie, nejstarší základní škola na Žďársku a základna místního hasičského sboru. Zámek v současnosti spojuje historii se současným uměním.

Vedle pravidelných výstav a koncertů pro širokou veřejnost nabízí také umělcům rezidenční tvůrčí pobyty, které pravidelně vrcholí mezinárodním festivalem současného pohybového umění KoresponDance.
Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučnou stezku kolem Zelené hory u Žďáru nad Sázavou tvoří dva okruhy, které jsou vybaveny odpočinkovými místy s příslušným mobiliářem, vyhlídkovými místy a informačními tabulemi.

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?