Úvod > Aktuality > Zámek Kinských v Lešné opět láká návštěvníky na Noc kostelů
Zámek Kinských v Lešné opět láká návštěvníky na Noc kostelů
">
Zážitky

Zámek Kinských v Lešné opět láká návštěvníky na Noc kostelů

  • Vydáno25. května 2015
I letos se 29. května v rámci akce Noc kostelů otevřou brány kostela sv. Michaela Archanděla v Lešné a s ním také historické komnaty zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Kromě programu v lešenském kostele můžete zažít i nevšední atmosféru večerních komentovaných prohlídek zámku.
Noc kostelů se v České republice konala již šestkrát a je rok od roku oblíbenější. V loňském roce se do této akce zapojilo více než 1 400 kostelů, které nabídly návštěvníkům koncerty, workshopy, divadelní představení nebo možnost nahlédnout do kostelních sakristií či klášterních zahrad.

Bohatý program nabízí i lešenský kostel sv. Michaela Archanděla. Tento původně dřevěný kostel z počátku patnáctého století byl v letech 1684-1686 přestavěn na kamenný. Jednotlivé části kostela byly zasvěceny několika svatým – sv. Anně, sv. Valentinovi a sv. Janu Nepomuckému. Až v roce 1932 byl přesvěcen sv. Michaelovi Archandělovi. Podobizna tohoto světce je zobrazena také na nástropním obraze v dámském salonku v lešenském zámku. Kostel patří mezi národní kulturní památky.

Nejen kostel v Lešné se rozsvítí ve večerních hodinách. I prostory zdejšího zámku uvidíte v jiném světle. Za symbolických 30 Kč jste zváni na komentované prohlídky historických pokojů zámku. Prohlídky začínají v 19:30, 20:30 a 21:30.
 
Zámek a park Lešná u Valašského Meziříčí

Zámek a park Lešná u Valašského Meziříčí

Empírový zámek s krásnými historickými interiéry a vyhlášeným anglickým parkem, ve kterém roste a také nádherně kvete i řada unikátních rostlin.