Úvod > Aktuality > Zámek Hrubý Rohozec zahajuje sezonu již tento víkend

Zámek Hrubý Rohozec zahajuje sezonu již tento víkend

Vydáno 22. března 2018 Památky
Předposlední březnový víkend 24. a 25. března otevře své brány zámek Hrubý Rohozec obklopený anglickým parkem. V zámku si prohlédnete více jak třicet bohatě zařízených místností, které dříve sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours Walderode. Prokážete-li se na pokladně Zoo Liberec vstupenkou z některého z 18 státních památkových objektů Libereckého, Královéhradeckého či Pardubického kraje a získáte výhodné vstupné. Podobná sleva platí i naopak.
Zámek Hrubý Rohozec zve návštěvníky do svých prostor již tento víkend, tedy 24. a 27. března a to od 10:00 do 15:00 hodin.

Návštěvníci si mohou vybrat I. prohlídkový okruh, což jsou reprezentační prostory (jídelna, velká a malá knihovna, apartmá hraběnky, hraběte, zámecká kaple), nebo II. okruh, což jsou Soukromá apartmá - prostory II. patra zámku, které sloužily jednak k ubytování příbuzných při návštěvách, ale také dětské pokoje hraběcích synů či návštěvníky velmi oceňovaný tzv. modrý salon.
 

Od památek za zvířaty... a naopak!

Bílí tygřiProkažte se na pokladně Zoo Liberec vstupenkou z některého z 18 státních památkových objektů Libereckého, Královéhradeckého či Pardubického kraje a získáte výhodné vstupné. Podobná sleva platí i naopak – při předložení vstupenky ze zoo získáte výhodnější vstupné na všech zapojených hradech a zámcích: jedná se o hrady a zámky Bezděz, Grabštejn, Lemberk, Trosky, Sychrov, Zákupy, Hrádek u Nechanic, Kuks, Opočno, Náchod, Ratibořice, Kunětická hora, Litice, Litomyšl, Slatiňany a soubor lidových staveb Vysočina.

Slevu lze uplatnit pouze po odevzdání jednorázové nezlevněné vstupenky pro dospělého z výše uvedené zoologické zahrady. Dospělý návštěvník pak zaplatí na hradě/zámku pouze „dětské“ vstupné. Slevu lze uplatnit pouze v aktuálním kalendářním roce a nevztahuje se na jiné typy vstupenek jako jsou dětské, zlevněné, rodinné, skupinové aj.
Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec, obklopený nevelkým anglickým parkem, nabízí svým návštěvníkům prohlídku více jak třiceti bohatě zařízených místností, které dříve sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours Walderode.

ZOO Liberec – dobrodružství z poznání

ZOO Liberec – dobrodružství z poznání

Nejstarší zoologická zahrada v bývalém Československu oslavila v roce 2009 už své 90. narozeniny. Pouze v ZOO Liberec můžete spatřit bílou formu tygra indického (Panthera tigris) či monumentální takiny čínské (Budorcas taxicolor bedfordi), které zahrada chová jako jediná v Evropě.

Zámecká kavárna na Hrubém Rohozci

Zámecká kavárna na Hrubém Rohozci

Zámecká kavárna svým návštěvníkům nabízí příjemné posezení na nádvoří, či uvnitř zámku, se širokým výběrem nápojů a drobného občerstvení. Dále nabízí zapůjčení piknikových dek a her do zámeckého parku.