Úvod > Aktuality > Zámek Hrubý Rohozec zahajuje sezonu již tento víkend

Zámek Hrubý Rohozec zahajuje sezonu již tento víkend

Vydáno 18. března 2019 Památky
Předposlední březnový víkend 23. a 24. března otevře své brány zámek Hrubý Rohozec obklopený anglickým parkem. V zámku si prohlédnete více jak třicet bohatě zařízených místností, které dříve sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours Walderode.
Zámek Hrubý Rohozec zve návštěvníky do svých prostor již tento víkend, tedy 23. a 24. března a to od 10:00 do 15:00 hodin.

Návštěvníci si mohou vybrat I. prohlídkový okruh, což jsou reprezentační prostory (jídelna, velká a malá knihovna, apartmá hraběnky, hraběte, zámecká kaple), nebo II. okruh, což jsou Soukromá apartmá - prostory II. patra zámku, které sloužily jednak k ubytování příbuzných při návštěvách, ale také dětské pokoje hraběcích synů či návštěvníky velmi oceňovaný tzv. modrý salon.
 

Od památek za zvířaty... a naopak!

Bílí tygřiProkažte se na pokladně Zoo Liberec vstupenkou z některého z 18 státních památkových objektů Libereckého, Královéhradeckého či Pardubického kraje a získáte výhodné vstupné. Získáte slevu až 40 Kč na vstup do ZOO Liberec (tzn. 90 Kč v době letního času a 80 Kč v době zimního času).
Podobná sleva platí i naopak – při předložení vstupenky ze zoo získáte výhodnější vstupné na všech zapojených hradech a zámcích: jedná se o hrady a zámky Bezděz, Grabštejn, Lemberk, Trosky, Sychrov, Zákupy, Hrádek u Nechanic, Kuks, Opočno, Náchod, Ratibořice, Kunětická hora, Litice, Litomyšl, Slatiňany a soubor lidových staveb Vysočina.

Slevu lze uplatnit pouze po odevzdání jednorázové nezlevněné vstupenky pro dospělého z výše uvedené zoologické zahrady. Dospělý návštěvník pak zaplatí na hradě/zámku pouze „dětské“ vstupné. Slevu lze uplatnit pouze v aktuálním kalendářním roce a nevztahuje se na jiné typy vstupenek jako jsou dětské, zlevněné, rodinné, skupinové aj.
Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Zoo Liberec – dobrodružství z poznání

Nejstarší zoologická zahrada v bývalém Československu byla založena už v roce 1904. Pouze v Zoo Liberec můžete spatřit vzácné kopytníky urialy bucharské (Ovis orientalis bocharensis) nebo primáty mangabeje žlutobřiché (Cercocebus agilis chrysogaster) a paviány pláštíkové (Papio hamadryas).

Zámecká kavárna na Hrubém Rohozci

Zámecká kavárna na Hrubém Rohozci

Zámecká kavárna svým návštěvníkům nabízí příjemné posezení na nádvoří, či uvnitř zámku, se širokým výběrem nápojů a drobného občerstvení. Dále nabízí zapůjčení piknikových dek a her do zámeckého parku.

Zřícenina hradu Zbirohy

Zřícenina hradu Zbirohy

Nad levým břehem řeky Jizery nedaleko města Turnova stojí zřícenina hradu Zbirohy. Z původního hradu se dochovaly obytné místnosti pod severní zdí ve vnitřním hradu, sklepení a základy obranné věže. Hradní zříceniny jsou volně přístupné.

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec, obklopený nevelkým anglickým parkem, nabízí svým návštěvníkům prohlídku více jak třiceti bohatě zařízených místností, které dříve sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours Walderode.