Úvod > Aktuality > Zámek Hrubý Rohozec láká na prohlídku i o Vánocích
Zámek Hrubý Rohozec láká na prohlídku i o Vánocích
">
Památky

Zámek Hrubý Rohozec láká na prohlídku i o Vánocích

  • Vydáno22. prosince 2018
Vychutnejte si atmosféru šlechtického domu z období mezi dvěma světovými válkami tak, jak ho využívala rodina Mikuláše Vladimíra Desfours Walderode, předposledního majitele zámku Hrubý Rohozec. Prohlídky vánočně vyzdobených místností, které vedle výkladu o historii zámku a vybavení jeho interiérů zahrnou také povídání o vánočních zvyklostech někdejších majitelů i jejich personálu, se budou konat od 26. 12. 2018 do 31. 12. 2018.
Hrubý RohozecJak slavila Vánoce hraběcí rodina? Co měli domácí k večeři a proč se na Štědrý den kácel ozdobený vánoční stromek? Oblíbené sváteční prohlídky vánočně vyzdobeným zámkem zodpoví všechny vaše otázky. Dozvíte se nejen o tom, jak Vánoce slavila rodina Des Fours Walderode, ale i jaké sváteční zvyky dodržovalo zámecké služebnictvo.

Vánoční prohlídka propojuje nejkrásnější komnaty prvního i druhého okruhu. Průvodce vás vezme na cestu vánočně vyzdobenými místnostmi, která vedle výkladu o historii zámku a vybavení jeho interiérů zahrnuje také povídání o vánočních zvyklostech někdejších majitelů i jejich personálu.

VánoceV zámecké kapli si budete moci prohlédnout starý vyřezávaný betlém, v salonu na vás bude čekat ozdobený vánoční stromeček a pod ním dárky pro pana hraběte, paní hraběnku i jejich děti. 

Součástí prohlídky je i místnost služebnictva, kterému panstvo "na přilepšenou" zdobilo vánoční stromek jitrnicemi a klobásami. Zajímavým exponátem je také posilovací stroj hraběte Mikuláše Vladimíra Des Fours Walderode z konce 19. století. Začátky prohlídek po všechny dny konání vždy v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 a 14:00 hodin. Vstupenka stojí 120 korun.
Zámecká kavárna na Hrubém Rohozci

Zámecká kavárna na Hrubém Rohozci

Zámecká kavárna svým návštěvníkům nabízí příjemné posezení na nádvoří, či uvnitř zámku, se širokým výběrem nápojů a drobného občerstvení. Dále nabízí zapůjčení piknikových dek a her do zámeckého parku.

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec, obklopený nevelkým anglickým parkem, nabízí svým návštěvníkům prohlídku více jak třiceti bohatě zařízených místností, které dříve sloužily jako reprezentační a obytné pokoje příslušníků původem francouzské hraběcí rodiny Des Fours Walderode.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl