Úvod > Aktuality > Zámek Červený hrádek láká na oblíbenou výstavu IQ parku
Zámek Červený hrádek láká na oblíbenou výstavu IQ parku
">
Zážitky

Zámek Červený hrádek láká na oblíbenou výstavu IQ parku

V pořadí druhá putovní výstava libereckého science centra navštívila zámek Červený hrádek. Téměř tři měsíce, od 17. listopadu do 10. února, můžete vyzkoušet svojí kreativitu a schopnost logického myšlení. Prostřednictvím 60 exponátů se návštěvníci dozví informace o fungování lidského těla, o lidských smyslech a přesvědčí se, že i vlastní smysly někdy klamou.
Zatímco u běžných výstav je „zakázáno dotýkat se",  tady je potřeba s objekty pracovat a přijít jim na kloub. Předchozí výstava Hry a klamy byla zaměřená fyzikálně-chemicky. Současná výstava je spíše přírodovědecká. Různé druhy hracích stolů, interaktivních panelů nebo závěsných desek mají malé návštěvníky vtáhnout do světa přírodních věd a aktivovat jejich hravost a tvořivost.

Výstavu, která bude v Rytířském sále a na chodbách zámku Červený hrádek doplňuje ještě výstava plyšových medvídků, mechanických betlémů šumavských skřítků. Návštěvníci mohou během podzimních měsíců na zámku vidět čtyři výstavy.
 
Otevírací doba je ve všední dny od 9 do 17 hodin, o víkendu pak od 10 do 17 hodin. Vstupné pro děti do 15 let je 40 korun, dospělí zaplatí 60 korun.

Červený hrádek – prohlídky i odpočinek na zámku

Červený hrádek – prohlídky i odpočinek na zámku

Zámek Červený hrádek leží necelé 2 kilometry severně od města Jirkova na úpatí Krušných hor. Po rozsáhlé rekonstrukci zde bylo vybudováno vzdělávací středisko a centrum cestovního ruchu.