Úvod > Aktuality > Zámek Červené Poříčí láká na adventní noční prohlídky
Zámek Červené Poříčí láká na adventní noční prohlídky
">
Památky

Zámek Červené Poříčí láká na adventní noční prohlídky

  • Vydáno9. prosince 2019
Zámek Červené Poříčí, který prochází dlouhodobou rekonstrukcí, otvírá letos své brány také v době adventní. V sobotu 14. a 21. prosince můžete přijít na zámek ve večerních hodinách na noční prohlídky, v pondělí 23. prosince se bude na zámku rozdávat Betlémské světlo.

Červené Poříčí vánočníV sobotu 14. prosince láká zámek Červené Poříčí na netradiční procházku nočním zámkem s deseti adventními zastávkami u vánočních stromů. Adventní čas je dnes plný shonu za nejlepším dárkem, největším vánočním kaprem a nejkošatějším stromečkem. Na zámku se můžete trochu zklidnit a projít se barevně nasvíceným zámkem s vánočními stromky. Výklad průvodce vám navíc přiblíží spoustu adventních zvyků, symbolů a svátků. Prohlídky odcházejí v 17:00, 17:30, 18:00 a 18:30 hodin.

Stejná večerní adventní prohlídka se pak bude opakovat i v sobotu 21. prosince 2019. Rezervace můžete provádět na tel. 606 666 432. Vstupné stojí 100 korun, pro děti a seniory 70 Kč.

červené poříčí kapleKdo si přeje mít doma Betlémské světlo, ať si přijde se svíčkou do zámecké kaple, a to den před Štědrým dnem, tedy 23. prosince. Rozdávat se bude v kapli Nejsvětějšího Srdce Páně od 16:00 do 17:00 hodin.

Státní zámek Červené Poříčí, který dostal svůj název kvůli výrazné červené střeše, je unikátním příkladem stavby ve stylu saské renesance, dochované v Plzeňském kraji. Zámek byl postaven roku 1611 Mikulášem Šicem z Drahenic na místě starší tvrze Mladoty z Jelmanic. V 19. století patřil císařské rodině a po vzniku ČSR připadl státu.

Zámek Červené Poříčí – zámek skrytých pokladů

Zámek Červené Poříčí – zámek skrytých pokladů

Státní zámek Červené Poříčí tvoří unikátní příklad stavby ve stylu saské renesance, dochované v Plzeňském kraji. Zámek láká na pravidelné turistické prohlídky, které vás seznámí s historickým a stavebním vývojem i dobovým životem zdejších obyvatel.