Úvod > Aktuality > Zámek Červená Lhota láká na novou expozici
Zámek Červená Lhota láká na novou expozici
">
Památky

Zámek Červená Lhota láká na novou expozici

  • Vydáno7. dubna 2017
Zámek Červená Lhota vstoupil do nové návštěvnické sezóny s radikálně reinstalovanou expozicí. Interiéry prvního patra zámku dostaly podobu, jakou měly v době, kdy zde pobývala rodina prince Johanna Schönburg-Hartensteina, významného rakouského diplomata, velvyslance ve Vatikánu a nositele Kristova Řádu. Největší změny doznaly interiéry východního křídla zámku, salon a budoár, kde došlo k novému barevnému ladění prostor a navrácení původního mobiliáře na svá autentická místa.
Červená LhotaNa zámku Červená Lhota, který si jistě pamatujete z mnoha českých pohádek a filmů, došlo k zásadní k přestavbě expozice v prvním patře. Díky tomu zde můžete spatřit celou řadu zajímavých předmětů, které jsou instalovány vůbec poprvé. Pozoruhodný je především zlacený relikviářový domácí oltářík, kavkazská kopí, orientální dýka, dva ručně malované vějíře, livrej zdejšího vrchního lokaje a především uniforma samotného prince Johanna, jehož osobnost, dokreslí i faksimile dekretů k řádům a vyznamenáním, které během své diplomatické kariéry obdržel.  

V sezoně 2017 je nedílnou součástí nabídky na zámku Červená Lhota elektronický průvodce pro neslyšící návštěvníky. Jakmile přijde neslyšící návštěvník na pokladnu, bude mu nabídnut vedle psaného textu i tablet a on s ním může absolvovat běžnou návštěvnickou trasu za doprovodu videonahrávky ve znakovém jazyce, což mu usnadní orientaci v prostoru.

Červená lhotaNa Zelený čtvrtek (13. dubna 2017) zve zámek Červená Lhota do zámecké kaple na starobylou pobožnost při svíčkách se zpěvy a čteními z evangelia s názvem Bdění v getsemanské zahradě.

O výrobě a instalaci replik původních tapet byl natočen krátký film, který bude poprvé uveden 10. června, a po něm bude následovat odborná přednáška, která přiblíží záměr nové instalace i postup práce na její tvorbě.

Zámek je v dubnu otevřen o víkendech 9:30 až 16:00 hodin, v květnu pak od úterý do neděle. Dospělí zaplatí za vstup 100 Kč, děti a senioři 70 korun a rodinná vstupenka vyjde na 270 Kč.
Zámek Červená Lhota – nejpohádkovější zámek v Česku

Zámek Červená Lhota – nejpohádkovější zámek v Česku

Vodní zámek Červená Lhota se řadí k nejkrásnějším „pohádkovým“ zámkům v České republice. Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku.