Úvod > Aktuality > Vánoce na zámku Čechy pod Kosířem si užijete už tento víkend
Vánoce na zámku Čechy pod Kosířem si užijete už tento víkend
"> "> "> ">
Památky

Vánoce na zámku Čechy pod Kosířem si užijete už tento víkend

  • Vydáno11. prosince 2021
Vánoce na zámku Čechy pod Kosířem se blíží – zámek pro vás totiž přichystal na 11. a 12. 12. 2021 ve spolupráci s Hanáckou ambasádou vánočně laděné prohlídky a adventní dílničky. Přijďte se podívat na Vánoce u hraběcí rodiny.
Čechy pod KosířemZámek Čechy pod Kosířem zve všechny romantické duše na adventní prohlídky s názevm "Zámecké Vánoce". V sobotu a neděli 11. a 12. prosince 2021 zde budou připraveny vánočně laděné prohlídky i tematicky vyzdobené interiéry. V Hanácké ambasádě si od 10:00 do 16:00 hodin navíc mohou děti užít vánoční dílničky a něco pěkného si vyrobit. Všem zájemcům doporučujeme rezervaci míst na tel. 773 784 110 nebo emailem na rezervacecpk@seznam.cz.

VánoceKlasicistní zámek obklopený přírodně krajinářským parkem o rozloze 21,5 hektaru, který patří k nejcennějším objektům historické zeleně na Moravě, je spjat se šlechtickým rodem Silva-Tarouca. Přítelem uměnímilovné hraběcí rodiny byl slavný český malíř Josef Mánes, který Čechy pod Kosířem pravidelně navštěvoval a tvořil zde v letech 1849–1870. Mimo zámku se v Čechách pod Kosířem nachází řada dalších zajímavých míst, například největší muzeum historických kočárů v České republice či hasičské muzeum dokumentující vývoj hasičské techniky.
Čechy pod Kosířem – jedno z největších hasičských muzeí

Čechy pod Kosířem – jedno z největších hasičských muzeí

Hasičské muzeum v Čechách pod Kosířem charakterizuje vývoj hasičské techniky v nejstarší továrně v tehdejším Rakousku Uhersku, založené v r. 1820. Vystavené exponáty ukazují vývoj hasičské techniky od výroby těch nejjednodušších, ručně poháněných strojů, dále stříkaček taženýc

Muzeum historických kočárů Čechy pod Kosířem

Muzeum historických kočárů Čechy pod Kosířem

Největší muzeum historických kočárů v České republice se detailně věnuje historii kočárů, jejich doplňkům a restaurování. Ve sbírkách najdete kočár arcibiskupský, smuteční ale také galerii dokumentů, tiskovin a plánů.