Úvod > Aktuality > Zámek Benešov nad Ploučnicí přivítá první návštěvníky v polovině března
Zámek Benešov nad Ploučnicí přivítá první návštěvníky v polovině března
">
Památky

Zámek Benešov nad Ploučnicí přivítá první návštěvníky v polovině března

  • Vydáno14. března 2017
V sobotu 18. března zahájí sezonu zámecký komplex v Benešově nad Ploučnicí. Ve dvou zpřístupněných zámcích, které jsou jedinečnou ukázkou saské renesance, je dobová expozice mapující život šlechty v 16. a 17. století. Prohlídky se konají o víkendech až do konce března v 11 a ve 13.30 hodin.
Brány zámku Benešov nad Ploučnicí se veřejnosti poprvé v letošním roce otevřou už v sobotu 18. března. V březnu bude zámek přístupný pouze o víkendech a v pevně stanovených časech. Prohlídky Dolního zámku začínají vždy v 11.00 a ve 13.30, prohlídky Wolfova paláce vždy ve 12.00  a ve 14.30 a Horního zámku ve 12.45 a v 15.15. V dalších měsících bude zámek přístupný denně, dle platného návštěvního řádu.
 
Stejně jako v loňském roce bude zámek během sezony otevřen celotýdenně, tedy i v pondělí. V loňském roce si na benešovský zámek nalezlo cestu téměř 24 tisíc návštěvníků.
Ploučnice – řeka bez rušivých zásahů civilizace

Ploučnice – řeka bez rušivých zásahů civilizace

Pokud jste v mládí četli dobrodružné knížky a toužili poznat romantické, civilizací nedotčené kraje, nemusíte jezdit daleko, vaše Amazonka vás čeká na Liberecku a jmenuje se Ploučnice. Pramení na svazích Ještědu a vtéká do Labe.