Úvod > Aktuality > Zámecký skleník v Lednici láká návštěvníky i v zimním období
Zámecký skleník v Lednici láká návštěvníky i v zimním období
"> "> Expozici skleníku zařizovali kvalifikovaní zahradníci, kteří nakombinovali vhodnou tropickou a subtropickou vegetaci tak, aby zde rostliny kvetly po celý rok "> "> "> "> Nejlepší zahradníci putovali napríč Jižní Amerikou, aby sesbírali vhodná semena tropické a subtropické vegetace, která by byla krásou a elegancí hodna Lichtenštejnského panství "> Nemusíte být zanícený biolog, ani vlastnit vysvědčení s jedničkou z přírodopisu, aby vás návšteva zámeckého skleníku Lednice nadchla
Památky

Zámecký skleník v Lednici láká návštěvníky i v zimním období

  • Vydáno18. února 2022
Unikátní stavba, zapsaná na seznam UNESCO, s rozsáhlou zahradou musí nadchnout snad každého. Pokud nevěříte, přesvědčte se. Že je zima, nevadí. Navzdory mrazivým teplotám tu na vás už teď dýchne vůně exotiky. Unikátní skleník je otevřen i v únoru a březnu, v sobotu a neděli od 10 do 16 hodin.
zámek lednice skleníkNeodmyslitelnou součástí zámku v Lednici je palmový skleník od architekta Jiřího Wingelmüllera pocházející z let 1843–1845. Architekti obdivují jeho litinovou konstrukci, ale pro většinu návštěvníků je lákadlem jednoznačně interiér s exotickými rostlinami, záplavou teplomilných květů, jezírkem s rybičkami, ale i lavičkami, vyzývajícími na posezení uprostřed tropické přírody.
 
Jeden z nejstarších dochovaných historických skleníků s konstrukčním užitím železa jako architektonického prvku byl zprvu využíván jako oranžérie. Skleník je dlouhý 92 m, široký 14 m a vysoký 10 m. Uvnitř se nachází 44 sloupků ve tvaru bambusových stonků, železné profily nesou 65 000 skleněných tabulek ve tvaru šupin.
 
zámek ledniceLednický palmový skleník nabízí ojedinělou kolekci exotických rostlin, z nichž některé právě teď rozkvétají. I vy tak máte možnost pokochat se pohledem na kvetoucí exotickou krásu. Najdete zde přes 250 exotických rostlin. Potom se můžete vydat také na prohlídku zámku, neboť i ten je letos otevřen také v zimní sezóně! Od února do března je přístupný vždy o víkendech do 10 do 16 hodin a nabízí prohlídky první prohlídkové trasy. Vstupné na trasu lednickým zámkem je 240 Kč, do skleníku se podíváte za 100 Kč.
Zámecký palmový skleník v Lednici – užijte si teplo po celý rok

Zámecký palmový skleník v Lednici – užijte si teplo po celý rok

Nemusíte být zanícený biolog, ani vlastnit vysvědčení s jedničkou z přírodopisu, aby vás návštěva zámeckého skleníku Lednice nadchla. Expozice vás dostane svou bezprostředností, originalitou a autentičností.

Zámecká jízdárna v Lednici – Multifunkční centrum zámek Lednice

Zámecká jízdárna v Lednici – Multifunkční centrum zámek Lednice

Multifunkční centrum zámek Lednice, které vzniklo z bývalých koníren, se nachází ve směru od Podivína v severní části obce Lednice na mírně vyvýšeném svahu nad zámeckým ramenem řeky Dyje.

Zámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.