Úvod > Aktuality > Zámecký resort v Dětenicích zve na velikonoční Food Festival
Zámecký resort v Dětenicích zve na velikonoční Food Festival
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Zámecký resort v Dětenicích zve na velikonoční Food Festival

  • Vydáno18. dubna 2019
Na Velký pátek 19. 4.2019 od 11:00 do 19:00 hodin pro vás připravil zámecký resort Dětenice Velikonoční Food Festival. Kromě rozličných tradičních i netradičních dobrot se můžete těšit také na prohlídku velikonočně vyzdobeného zámku, velikonočního speciálu z dětenického pivovaru a velkolepý rytířský turnaj na kolbišti!
DětenicePřijeďte na Velký pátek 19. dubna 2019 do Dětenic nasát velikonoční atmosféru se vším všudy! Pro tatínky a ostatní chlapy je připraveno pletení pomlázek i "Dětenice Open" – soutěž v rychlosti vypití půllitru piva o hodnotné ceny. Na děti, maminky a ostatní návštěvníky, kteří mají raději velikonoční folklor čeká malování kraslic, vyhlášení nejkrásnějších tří kraslic, dětská dílna, velikonoční tradice a soutěž v hledání velikonočních vajíček po zámeckém parku.

děteniceKromě toho se v dětenickém areálu uskuteční od 14:00 rytířské klání, v krčmě a jejím okolí budou přítomné poběhlice, nebude chybět ani dobová kapela s tanečnicemi, vystoupení fakíra a kejklíře, čaroděje, ukázky dělostřelby, oběšení a mnoho dalšího. Děti potěší dobový kolotoč, střelnice i vystoupení sokolníka s dravými ptáky.

Prohlídky velikonočně vyzdobeného zámku se konají od 10:00 do 18:00 hodin, ve stejném čase bude dostupný i zámecký pivovar (s výrobou piva a ochutnávkou velikonočního speciálu). Dejte si také pozor na zlobivého vodníka Kašňáka v zámecké kašně!
Barokní zámek a pivovar v Dětenicích – jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích – jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar má bohatou historii. Původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou Středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let.

Prohlídka s pohádkovou bytostí na zámku Dětenice

1.4.
30.11.
Prohlídka s pohádkovou bytostí na zámku Dětenice

Zámek Dětenice zve na nedělní prohlídky s programem 10:00 do 17:00. Čeká vás další netradiční prohlídka zámku s pohádkovým příběhem pro celou rodinu. Chcete vědět, kdo napraví nezbednou princeznu? Staňte se součástí pohádky a prohlédněte si zámek.

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

1.1.
30.11.
Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Každou sobotu se konají na zámku Dětenice prohlídky v doprovodu strašidelných bytostí. Přijeďte se trochu bát i zasmát. Strašidelné prohlídky jsou vhodné zejména pro děti, ale pobaví i dospělé.