Úvod > Aktuality > V zámeckém parku v Blatné se v sobotu koná vánoční trh
Zážitky

V zámeckém parku v Blatné se v sobotu koná vánoční trh

  • Vydáno5. prosince 2019
I letos na nádvoří zámku Blatná bude konat tradiční vánoční trh, který připadá již na tuto sobotu 7. prosince 2019. Těšit se můžete na vánoční svařák a punč, horkou čokoládu, ručně vyráběné šperky a vánoční ozdoby, farmářské výrobky a v neposlední řadě na kouzelnou atmosféru na blatenském zámku a parku!

Zámek BlatnáPřijďte si odpočinou od předvánočního stresu a nasát vánoční atmosféru v sobotu 7. prosince 2019, kdy se můžete těšit na tradiční vánoční trhy!

Více než 25 stánkařů a regionálních výrobců bude nabízet vše pro nadcházející sváteční období. Těšit se můžete na bytové dekorace, inspiraci na dárky, šperky a mnoho dalšího! Vychutnejte si barvy, zvuky a kvalitu ručně vyráběného zboží a zažeňte zimu sklenicí svařeného vína a kulinářskými pochoutkami s kulisou živých vánočních koled!

 

Procházka zámeckým parkem

Blatná

Zámecký park s rozlohou 42 ha patří k nejpůvabnějším místům v Blatné a okolí. Veřejnosti je trvale přístupný po celý rok. Zádní část parku byla uchována v původní podobě se sejpy dávných rýžovišť zlata porostlými letitými stromy. Celý park je protkán potůčky, mosty a cestičkami s nádhernými alejemi. Oblíbenou atrakcí zámeckého parku je početné stádo daňků skvrnitých, kteří se zde volně popásají a jsou velmi krotcí.

Ozdobou parku je množství věkovitých dubů. Park však přišel o největší památný dub královny Johanky, pod kterým prý sedávala i se svým budoucím manželem, králem Jiřím z Poděbrad, sestra pana Lva ze zdejšího hradu. Přes osm set let starý a třicet metrů vysoký strom, jenž měl v průměru sto osmdesát centimetrů definitivně padl v osmdesátých letech.

Zámecký park v Blatné

Zámecký park v Blatné

Vodní zámek Blatná nedaleko Strakonic je jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na území České republiky. Kromě samotného zámku s vodním příkopem bývá hojně navštěvovaný anglický park se stádem daňků.

Vodní zámek Blatná – nejen za daňky a princeznami

Vodní zámek Blatná – nejen za daňky a princeznami

Vedle hradu Švihov a zámku Červená Lhota je vodní zámek Blatná nedaleko Strakonic v Jihočeském kraji jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na území České republiky. Kromě samotného zámku s vodním příkopem bývá hojně navštěvovaný anglický park se stádem daňků.