Úvod > Aktuality > Zámecký park v Lednici nabízí letecké ukázky dravých ptáků
Zámecký park v Lednici nabízí letecké ukázky dravých ptáků
"> "> ">
Příroda

Zámecký park v Lednici nabízí letecké ukázky dravých ptáků

Vydáno 18. července 2021
Již přes dvacet let probíhají ukázky dravců v lednickém parku. Park je největší a nejkrásnější místo k předvádění letu dravců v Evropě a snad i ve světě. Letos v červenci a v srpnu tam bude soustředěno unikátních 40 druhů dravců v počtu asi 100 exemplářů! Vše je doprovázeno poutavým výkladem pro děti a dospělé. Během prázdnin můžete vidět 2 letové ukázky – vždy ve 12:00 a 14:00 hodin.
Již přes dvacet let probíhají ukázky dravců v lednickém parku. Bez nadsázky se jedná o největší a zároveň nejhezčí místo na ukázky dravců v Evropě. Díky prostoru mohou dravci kroužit i několik set metrů ve výškách a pak se střemhlav vrhat na kořist. Někteří létají od rána do večera zcela volně!

K posezení slouží prostorná tribuna, z níž můžete dravcům, vrhajícím se na věrohodné makety zvířat, fandit. Kdo se bojí velkého výra, nechť se usměje na kulíška nejmenšího, který neváží víc než pět deka. Návštěvníci si mohou dravce nafotit, příp. se vyfotit v těsné blízkosti spolu s nimi. Zodpovězení zvídavých dotazů bývá okořeněním výkladu odborníků a ekologů. Ke konci programu se můžete vyfotit s dravým ptákem na ruce.

Při letech uvidíte útoky dravců na atrapy zvířat tažené navijákem a lov motorové vrány ve vzduchu. Jedná se o ovládaný model vrány, který dokáže stoupat do výšky klidně i 1 km a může provádět úhybné manévry. Platí se až při odchodu. Celý program trvá jednu hodinu – když jsou diváci spokojeni, tak při odchodu přispívají 300 Kč na osobu.
Letové ukázky dravců Zayferus na zámku Lednice

1.6.
30.10.
Letové ukázky dravců Zayferus na zámku Lednice

Lednický zámecký park je nejprestižnějším místem na ukázky dravců v Evropě. Kdo má rád přírodu a chce svým dětem ukázat něco originálního, ať zajede na dravce do Lednice! Celý park je stejně jako sokolnictví zařazen na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Po vodě Lednicko-valtickým areálem – pravidelné plavby k Minaretu a Janohradu

Po vodě Lednicko-valtickým areálem – pravidelné plavby k Minaretu a Janohradu

Přijměte pozvání k romantické plavbě zámeckým parkem a lužním lesem, tajemnými meandry staré Dyje, bývalým panstvím rodu Lichtenštejnů. Můžete si vychutnat plavbu na dvou trasách – od lednického zámku k Minaretu a odtud dále k Janovu hradu.

Minaret Lednice – zajímavost maurského slohu

Minaret Lednice – zajímavost maurského slohu

Nejstarší romantická stavba Lednicko-valtického areálu, z let 1797 – 1802, se nachází nedaleko zámku v Lednici. Jedná se o největší stavbu tohoto druhu v neislámských zemích. Výška je přes 60 metrů, z vrcholu si tak prohlédnete i daleké okolí. V 1. patře objevíte restaurované salonky.

Zámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice – zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.