Úvod > Aktuality > Nechte se okouzlit zámeckým adventním trhem v Děčíně
Nechte se okouzlit zámeckým adventním trhem v Decíne
"> Nechte se okouzlit zámeckým adventním trhem v Decíne "> O tretím adventním víkendu je na decínském zámku pripraven tradicní predvánocní trh ">  	Pro adventní a vánocní cas jsou pripraveny také speciální vánocní prohlídky
Památky

Nechte se okouzlit zámeckým adventním trhem v Děčíně

  • Vydáno14. prosince 2019
O třetím adventním víkendu je na děčínském zámku připraven tradiční předvánoční trh, tentokrát s celou řadou novinek a překvapení. Návštěvníci s dětmi se mohou těšit na tradiční pečení vánočních perníčků či výstavu historických loutek. Kromě toho bude po celý den volně otevřená zámecké kaple sv. Jiří, kde bude možné na chvíli spočinout a třeba si rozsvítit svíčku.
Vánoční dekoraceAdventní trh na děčínském zámku se koná v neděli 15. prosince od 10:00 do 18:00 hodin. Kromě celé řady stánků s občerstvením a řemeslnými výrobky bude připraven také bohatý doprovodný program. Těšit se můžete například na vystoupení hudebních skupin, divadélek pro děti nebo vánoční dílničky.

Pro adventní a vánoční čas jsou připraveny také speciální vánoční prohlídky. Zámecké komnaty budou pro tento účel samozřejmě slavnostně vyzdobené a řeč bude především o tom, jak probíhaly Vánoce na děčínském zámku.

Zámek DěčínNa trase potkáte například posledního majitele zámku Františka Antonína Thuna, jeho manželku, matku, děti a další postavy ve víru vánočních příprav. Na prohlídky můžete přijít v neděli 15. prosince, začátky jsou v 14., 15. , 16. a 17. hodin. Vstupné je pro dospělé 120 Kč – vstupenky je nutné předem rezervovat.

Zamířit můžete také do centra města na Děčínské adventní trhy na Masarykově náměstí. Neděle 15. prosince tu bude patřit vánočnímu koncertu, soutěži o Děčínskou vánočku roku a k vidění bude také pojízdná zvonkohra.
Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.

Děčínské hodinárium na zámku Děčín

Děčínské hodinárium na zámku Děčín

Na půdě děčínského zámku se zajímavými trámovými konstrukcemi krovu vznikla ve spolupráci s Českým spolkem horologickým expozice, která je zaměřena na prolínání technických exponátů, zejména velkých věžních strojů, a výstavní galerie.