Úvod > Aktuality > Zámecké sklepení v Litomyšli ožilo Vánocemi
Zámecké sklepení v Litomyšli ožilo Vánocemi
"> "> "> "> Zámecké sklepení v Litomyšli "> Vánocní výstava v Litomyšli "> Vánocní výstava v Zámeckém sklepení

Zámecké sklepení v Litomyšli ožilo Vánocemi

Vydáno 29. listopadu 2019 Kultura
Znáte Povídání o pejskovi a kočičce? Kdo by neznal. A právě touto knížkou se inspirovali v Zámeckém sklepení v Litomyšli, a tak se tradiční výstava vánočních ozdob nese v duchu příběhů těchto dvou chlupatých kamarádů. Zavítat sem můžete až do 22. prosince vždy od 13.00 do 17.00 hod. Především pro děti pak je lákavý tajemný vánoční les se zvířátky, v nějž se promění téměř celé sklepení.
Liška Litomyšl sklepeníZámecké sklepení v Litomyšli provonělo jehličí, svařené víno, perníčky a rozzářilo stovky vánočních ozdob z produkce firem Ozdoba CZ ze Dvora Králové a Rautis z Poniklé. Sály Zámeckého sklepení opět zaplily stromky, které se odějí ozdobami různých barev a tvarů a nechybí ani betlém. Připraven je rovněž tradiční workshop zdobení skleněných ozdob.

Baňky LitomyšlDospělí se zdarma zahřejí svařeným vínem, všichni si pak mohou pochutnat na domácím cukroví. To však zdaleka není vše. Každý návštěvník si může zakoupit lístek do tomboly. Podle vylosovaného čísla si pak vybere stejně označený stromeček a pod ním najde pěkný dáreček.

Na výstavu skleněných a korálkových ozdob můžete těšit o víkendech až do 22. prosince 2019 v čase od 13.00 do 17.00 hod. Některé ozdoby budou exkluzivně k dostání pouze v Zámeckém sklepení. Prodejní výstava nebude přístupná o víkendu 1. do 5. prosince, kdy Zámecké sklepení ovládnou čerti.
Prohlídka podzemí v Litomyšli - tajemství ukryté pod zámkem

Prohlídka podzemí v Litomyšli - tajemství ukryté pod zámkem

Prohlídková trasa v podzemních chodbách pod areálem zámku je více než dobrodružná. Čekají vás podzemní odvodňovací chodby, plné tajemných zákoutí a zvuků.

Zámecké sklepení v Litomyšli

Zámecké sklepení v Litomyšli

Rozsáhlé sklepení státního zámku Litomyšl, památky zapsané na Seznamu UNESCO, je exklusivním prostorem s neopakovatelnou atmosférou, nabízející relaxaci a odpoutání myšlenek od všedních starostí.

Andělské adventní neděle na zámeckém návrší v Litomyšli

29.11.
20.12.
Andělské adventní neděle na zámeckém návrší v Litomyšli

O adventních nedělích můžete strávit příjemné odpoledne na Zámeckém návrší v andělské společnosti.