Úvod > Aktuality > Zámecké jezdecké slavnosti na Kačině vypuknou v sobotu
Zámecké jezdecké slavnosti na Kačině vypuknou v sobotu
"> "> "> Ušlechtilá krása koní se opet vrací na zámek Kacina "> Zámecké jezdecké slavnosti na zámku Kacina "> Zámek Kacina u Kutné Hory a Muzeum ceského venkova NZM Kacina

Zámecké jezdecké slavnosti na Kačině vypuknou v sobotu

Vydáno 30. září 2019 Památky
Muzeum českého venkova na zámku Kačina srdečně zve všechny milovníky ušlechtilé krásy koní na další ročník Zámeckých jezdeckých slavností, které jsou otevřeny pro širokou návštěvnickou veřejnost, zejména pak pro rodiny s dětmi. Konají se v době oslav svátku svatého Huberta, patrona myslivců, lovců a jezdců, a proto je hlavním bodem programu Hubertova jízda zámeckou oborou. V kačinských expozicích lze kromě zámeckých komnat a hospodářského zázemí zhlédnout také nově zrekonstruovanou podzemní konírnu, vestavěnou přímo do jedné z kolonád zámecké budovy.

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM KačinaNa zámek Kačina u Kutné hory, který je sídlem pobočky Národního zemědělského muzea Praha - Muzea českého venkova, se opět vrací Zámecké jezdecké slavnosti. V sobotu 5. října proběhne již tradiční akce věnovaná koním a všemu, co s nimi souvisí.

A pokud vám tradice se ržáním koní, dusotem kopyt, troubením a dalšími rituály nic neříká, vyzkoušejte alespoň restaurace, které připravují speciální svatohubertská menu – jak jinak než se zvěřinou?
 

Jezdecké slavnosti s Hubertovou jízdou na Kačině

Na zámku Kačina u Kutné Hory se opět po roce představí ušlechtilí koně, protože právě jim a všemu co s nimi souvisí, se věnují Jezdecké slavnosti.

Letos se konají v sobotu 5. října a jejich součástí bude tak jako každý rok oblíbená Hubertova jízda zámeckým parkem. Trať je vhodná i pro začátečníky nebo děti na ponících, zváni jste rovněž na prohlídku unikátní zámecké konírny, která  bude volně přístupná všem návštěvníkům slavností.
 
Během dne se představí nejrůznější plemena koní, včetně starokladrubských běloušů a vraníků, ukázky práce v zápřahu a tahu i přehlídka jezdeckého umění. Čekají vás také hudební vystoupení a loutkové divadlo. A samozřejmě i možnost svezení na koni pro děti i dospělé.

Samotná konírna je přitom naprostým unikátem mezi podobnými stavbami na území ČR, a to jak stupněm zachovalosti autentických prvků, tak celkovou dispozicí. Prostory jsou ze dvou třetin zapuštěny pod kolonádou zámku a celá konírna  je z praktických důvodů propojena přístupovým tunelem s parkem. Od ukončení stavby někdy před rokem 1823 navíc nedoznala žádných přestaveb a dochovaly se v ní původní kamenné a dřevěné prvky.

Program slavností je natolik pestrý, že si v něm najdou své všichni návštěvníci – dospělí, děti, jezdci, milovníci historie, gurmáni i obdivovatelé architektury.

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Divadlo na zámku Kačina bylo slavnostně otevřeno 4. listopadu 1851. Intenzivní provoz trval téměř dvacet let, během kterých se zde hrály mimo jiné hry Rudolfa Karla Chotka, pravnuka stavebníka zámku a hlavního hybatele zdejšího divadelního dění.

Konírna na zámku Kačina

Konírna na zámku Kačina

Interaktivní expozice představuje chod zámecké konírny a její fungování za časů šlechtického rodu Chotků. Zažijete zde jedinečný výlet do historie a navíc na vlastní oči spatříte historického osminásobného dostihového šampiona, plnokrevného hřebce Gradiva!

Národní zemědělské muzeum - obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum - obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Od července 2017 se na střeše budovy otevřela vyhlídková terasa s piknikovou loučkou.

Zámecký park Kačina

Zámecký park Kačina

Přijďte se projít krásným kačinským parkem, který je starší než samotný kačinský zámek a relaxovat uprostřed nádherné přírody tvořené historickými úpravami majitelů panství.

Rozhledna na Kaňku a Havířská bouda

Rozhledna na Kaňku a Havířská bouda

Rozhledna na Kaňku u Kutné Hory nabízí díky svému umístění a výšce 30 metrů rozhled do celého kraje. Součástí rozhledny se stala i kavárna se čtyřiadvaceti a restaurace se šedesáti místy. K dispozici je také penzion se šesti pokoji.