Úvod > Aktuality > Koně na Kačině přinesou i letos zábavu nejen pro milovníky koní
Koně na Kačině přinesou i letos zábavu nejen pro milovníky koní
"> "> "> "> "> "> "> "> Ušlechtilá krása koní se opet vrací na zámek Kacina "> Zámecké jezdecké slavnosti na zámku Kacina
Památky

Koně na Kačině přinesou i letos zábavu nejen pro milovníky koní

  • Vydáno29. září 2021
V sobotu 2. října 2021 se od 10 do 17 hodin konají na zámku Kačina oblíbené slavnosti věnované koním. Koně na Kačině opět představí nejrůznější koňská plemena, k vidění bude přehlídka jezdeckého umění i ukázky práce s koňmi. Nebude chybět sváteční Hubertova jízda zámeckým parkem a bohatý doprovodný program v podobě divadel, koncertů, výstav nebo řemeslné tržnice. Součástí jsou také projížďky na koních či v kočáru pro děti i dospělé.

koně na KačiněJezdecké ukázky na zámku Kačina u Kutné Hory letos představí například skokovou čtverylku, voltižní vystoupení dětí na starokladrubské klisně, barokní jezdění, vystoupení fríských koní, ukázku koní v tahu a v zápřahu, čtyřspřeží, sokolnictví s koňmi i koňskou pohádku. Jako obvykle proběhne také Hubertova jízda zámeckým parkem, která jako připomínka parforsních honů tradičně ukončuje jezdeckou sezónu.

V rámci doprovodného programu návštěvníky potěší výstava historických traktorůNárodního zemědělského muzea v Čáslavi, přehlídka veteránů z Veteran Car Clubu Kolín, tržnice a ukázky historických řemesel či dřevorubecká exhibice. Pro nejmenší účastníky jsou připraveny tvořivé dílny, dřevěná herní zóna, střelnice, kolotoč a dřevorubecké soutěže. Divadelní spolek Oříšek ze ZŠ Kolín si připravil Pohádku Zoubková víla. Děti i dospělí se mohou svézt na koních nebo v kočáře.
 

Vazby květin, med, zelí i brambory

koně na kačiněNa návštěvníky čekají také ukázky vazby živých květin, úroda ze zámeckého políčka spolu s recepty z neobvyklých plodin, ochutnávka kačinského medu či nakládání zelí. Ve spolupráci s Výzkumným ústavem bramborářským Havlíčkův Brod připravilo muzeum prezentaci o bramborách.
 
Po celou dobu akce budou probíhat prohlídky zámeckých interiérů a komentované prohlídky skleníku. O hudební doprovod se postará skupina Dolls In The Factory a proběhne také koncert lesních rohů v podání Corni Boemi.

Zámecký park Kačina

Zámecký park Kačina

Přijďte se projít krásným kačinským parkem, který je starší než samotný kačinský zámek a relaxovat uprostřed nádherné přírody tvořené historickými úpravami majitelů panství.

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina

V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Konírna na zámku Kačina

Konírna na zámku Kačina

Interaktivní expozice představuje chod zámecké konírny a její fungování za časů šlechtického rodu Chotků. Zažijete zde jedinečný výlet do historie a navíc na vlastní oči spatříte historického osminásobného dostihového šampiona, plnokrevného hřebce Gradiva!

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky