Úvod > Aktuality > Vyrazte na výlet s Q
Zážitky

Vyrazte na výlet s Q

  • Vydáno10. listopadu 2019
Příznivci kulturních výletů se mohou těšit na milý personál a skvělý návštěvnický zážitek – existuje celá řada zámků, hradů a muzeí a dalších atraktivit, které toto staví na první místo. Podívejte se, která místa jsou oceněná značkou Q a naplánujte svůj další výlet.
Tato místa jsou oceněna značkou „Q“ udělovanou Českým systémem kvality služeb. Značku získávají hotely, penziony, restaurace, výrobci regionálních výrobků, muzea, zámky a další organizace, které působí v cestovním ruchu a splňují stanovená kritéria. Tento certifikát potvrzuje, že se podniky snaží neustále zlepšovat a zdokonalovat se ve svém oboru a poskytují certifikovanou kvalitu služeb. Zákazník je pro ně na prvním místě a vy se tak nemusíte bát toho, že vám dovolenou zkazí třeba nepříjemný personál. Tak neváhejte a inspirujte se na cesty s Q!
 
Teplické skalní město – zázrak divoké přírody

Teplické skalní město – zázrak divoké přírody

Masivní, do nebe sahající skalní stěny, tajuplné území s nejrozsáhlejším skalním labyrintem ve Střední Evropě s obtížnějšími výstupy, adrenalinové vyžití i studenou oblast nazvanou Sibiř, to vše nabízejí Teplické skály.

Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou

Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou

Karlova Koruna je považována za jeden z vrcholů iluzivního baroka v Čechách. Plány na zámek zpracoval jeden z nejvýznamnějších barokních stavitelů italského původu Jan Santini Aichel.

Husitské muzeum v Táboře – za Husity do Tábora

Husitské muzeum v Táboře – za Husity do Tábora

Jednou z nejvýznamnějších památek pozdní gotiky v českých městech je radnice v jihočeském Táboře. Sály radnice dnes slouží Husitskému muzeu, které zde nabízí prohlídku stálých expozic týkajících se husitství, v přízemí budovy je vstup do sítě podzemních chodeb.

Permonium – zábavní park s příběhem

Permonium – zábavní park s příběhem

Uprostřed výrobního areálu Strojíren Oslavany najdete ráj permoníků – park Permonium®. Návštěvníci zde naleznou nadzemní bludiště imitující systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s lanovým centrem, prales a důlní štoly s dalšími atrakcemi.

Technotrasa – stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Technotrasa – stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Technotrasa je virtuální neznačenou trasou spojující industriální atraktivity Moravskoslezského kraje, zahrnující nejen památky průmyslové revoluce, ale také vojenské nebo zemědělské objekty.

Hrad Sovinec – víkendové historické akce po celou sezonu

Hrad Sovinec – víkendové historické akce po celou sezonu

Nejrozsáhlejší moravský hradní komplex v Nízkém Jeseníku založili začátkem 14. stol. páni ze Sovince. Na hradě jsou pořádány kulturní akce, zejména vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů a hudebníků, jsou prezentována tradiční řemesla.

Zámek a Muzeum v Bruntále

Zámek a Muzeum v Bruntále

Na rozdíl od jiných zámků v České republice má zámek v Bruntále netradiční dispozici ve tvaru kruhové výseče s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží. V romantickém prostředí zámku byly natočeny i filmové pohádky – Císař a tambor a Zlatník Ondra.

Památník Lidice – vzpomínka na obec vypálenou nacisty

Památník Lidice – vzpomínka na obec vypálenou nacisty

Vydejte se poznat pietní území, které připomíná obec Lidice, kterou 10. června 1942 vyhladili nacisté. Celá vesnice byla vypálena a srovnána se zemí. Osudy této středočeské vsi poznamenala okupace Československa za II. světové války a zejména atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Zámek Police na Vysočině

Zámek Police na Vysočině

Malý zapomenutý zámeček nabízí širokou škálu historických slohů – od gotiky, přes renesanci až po baroko. Láká návštevníky svou jedinečnou osamělostí bez davů turistů. Každá vaše návštěva zámku pomůže.

Loosovy interiéry v Plzni – cenné bohatství evropské architektury 20. století

Loosovy interiéry v Plzni – cenné bohatství evropské architektury 20. století

Adolf Loos (1870–1933) je považován za nejvýznamnějšího středoevropského architekta první třetiny 20. století a přímého předchůdce moderní architektury. Na přelomu 20. a 30. let často pobýval v Plzni a realizoval zde přestavbu několika interiérů.

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

V areálu bývalého kapucínského kláštera v Rumburku se nachází loretánská kaple, která patří k architektonickým skvostům severních Čech. Loreta Rumburk je významným poutním místem Českého Švýcarska. V Loretě Rumburk se celoročně pořádají netradiční prohlídky, výstavy, koncerty a mše svaté.

Mariánská Týnice – Muzeum a galerie severního Plzeňska

Mariánská Týnice – Muzeum a galerie severního Plzeňska

Mariánská Týnice u Kralovic patří ke skvostům barokní architektury západních Čech. Někdejší poutní místo bývalého cisterciáckého kláštera je sídlem Muzea a galerie severního Plzeňska. Areál, který je od roku 2018 na seznamu národních kulturních památek, je v majetku Plzeňského kraje.

Kozodoj – ekologická farma rodinného typu

Kozodoj – ekologická farma rodinného typu

Můžete u nás najít směsici rozmanitých hospodářských zvířat, jako jsou kozy, ovce, koně, göttingenská prasata, krůty, husy, lamu a pár kravek plemene Jersey a Holštýn.

Renesanční zámek Žirovnice

Renesanční zámek Žirovnice

Návštěva Žirovnice nabízí zajímavý zámecký areál s objekty zámku, špýcharu a pivovaru. Nejzajímavější je ukázka dochovaných fresek z konce 15. století v hradní části dnes barokně upraveného zámku. Je to unikátní a svým rozsahem jedna z největších freskových výzdob v Čechách.

Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích

Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích

Muzeum JUDr. O. Kudrny v Netolicích sídlí v renesančním domě na netolickém náměstí se zachovanou sgrafitovou výzdobou. Jeho součástí je informační centrum. Uvidíte nejen muzejní expozice, výstavy, ale i zakladatele muzejní tradice JUDr. O. Kudrnu, který patří mezi nejznámější rodáky města Netolice.

Regionální muzeum v Litomyšli

Regionální muzeum v Litomyšli

Muzeum sídlí v barokní budově v bezprostředním sousedství zdejšího zámku, jež je památkou UNESCO. Nová stálá expozice z mnoha unikátními předměty představuje nebývale bohaté dějiny Litomyšle. Muzeum nabízí také tematické krátkodobé výstavy, lektorované programy i dětskou hernu.

Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem

Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem

Křehká krása, jediná v České republice. To je expozice Městského muzea o historii výroby skleněných vánočních ozdob. Expozice je rozdělena do dvou částí – první se věnuje perlařství a výrobě skleněných ozdob, druhá pak představuje vzorkovnu výrobků od třicátých let 20. století do současnost

Dům historie Přešticka – Městské muzeum v Přešticích

Dům historie Přešticka – Městské muzeum v Přešticích

V Městském muzeu v Přešticích nahlédnete do historie 19. a 20. století. Uvidíte zde zajímavý kupecký krám, stará řemesla a živnosti na Přešticku, funkční modely staročeského mlýna a mechanisy věžních hodin.

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.

Expozice hudebních nástrojů v Ostružné

Expozice hudebních nástrojů v Ostružné

Expozice se nachází v Ostružné v Jeseníkách. Obsahuje více než 700 ks hudebních nástrojů z celého světa. Expozicí vás provede audionahrávka.

Hvězdárna Úpice

Hvězdárna Úpice

Hvězdárna Úpice je odborným pracovištěm, které dosahuje v několika oblastech své činnosti velmi vysoké úrovně. Některá pozorování jsou zcela jedinečná. Vedle odborné práce se však hvězdárna Úpice zaměřuje také na osvětovou a vzdělávací činnost pro veřejnost nejen v oblasti astronomie.

Další aktuality

Seznamte se: 24. dubna má svátek Jiří

Jiří je oblíbené jméno mnoha českých mužů: podle odhadu jich v České republice žije přes 300 tisíc. Význam jména Jiří se odvozuje z řeckého slova géorgos, tedy rolník či pěstitel. Se stejným jménem se setkáváme po celém světě, i když má různé varianty: na Slovensku je to Juraj, v Polsku Jerzy, v Maďarsku György, v němčině Jürgen, v angličtině George a ve španělštině Jorge. Všem Jiřím, Jirkům a Jiříčkům přeje Kudy z nudy 24. dubna vše nejlepší k svátku!
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (27.4. – 28.4.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: ČEZ RunTour Kopřivnice 2024 , Festival ABC – zábava pro všechny děti od 2 do 99 let, Zahájení sezony v Centru řemesel a zahrad Botanicus v Ostré, Zahájení sezony Muzea ČD v Lužné u Rakovníka, Čarodějnické pohádky na zámku Úsov. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (27.4. – 28.4.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Den ve vzduchu 2024, Flora Olomouc 2024, Ekojarmark Ekologických dnů Olomouc 2024, Festival klášterních pivovarů v Břevnovském klášterním pivovaru, Automobilové klenoty na golfovém hřišti v Hostivaři. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Evropa v Česku: proč máme rádi Slovensko?

Brynzové halušky, jeskyně, Nízké i Vysoké Tatry, Roháče, Jánošík, termální bazény, lázně, víno, Slovenský ráj, Bratislava, husacina ze Slovenského Grobu nebo trdelník: je tolik věcí, které milujeme na Slovensku! Nový seriál o evropských zemích proto nemůže začít nikde jinde než u našich východních sousedů. Pojďte s Kudy z nudy poznat Slovensko!
Zážitky

50 tipů, kam na výlet, když prší (nejen pro děti)

Co dělat, když předpověď hlásí déšť? Už si nemusíte hlavu, kam vyrazit na výlet, když počasí právě neukazuje svou vlídnou tvář. I v deštivém počasí se dají podnikat výlety, které si užije celá rodina. Pro inspiraci jsme pro vás připravili několik tipů na zábavní parky, interaktivní muzea i pohádkové a strašidelné expozice, kde se rozhodně nebudete nudit vy a ani vaše děti.
Zážitky

Tipy na nejkrásnější výlety vlakem aneb cesta je cíl: projeďte se výletními vláčky po krásách Česka

Jízda vlakem v sobě skrývá pro mnohé specifické nostalgické kouzlo. Vydejte se proto na výlet po půvabných lokálkách nejrůznějšími kouty Česka, nebo vezměte s sebou kolo a popojeďte speciálním cyklovlakem. Portál Kudy z nudy vám přináší několik tipů na výletní vláčky, kterými se o letních víkendech můžete svézt. Mezi oblíbené výletní cíle všech milovníků železnic patří také železniční muzea a všechny naše semmeringy, připomínající rakouskou horskou železnici.
Zážitky

Motýlí ráje v Česku: objevte místa, kde vám budou létat motýli kolem hlavy

I když jste už viděli řadu motýlích výstav, jejich křehká krása a úžasné barvy křídel vás nepřestanou fascinovat. Kde tedy právě nyní můžete obdivovat zářivý svět exotických motýlů? To vám prozradí Kudy z nudy.
Zážitky

Užijte si Mezinárodní den památek a historických sídel – tipy na prohlídky s průvodcem

Mezinárodní den památek a historických sídel se na celém světě slaví každoročně 18. dubna. Podporuje naše znalosti o rozmanitosti kulturního dědictví, upozorňuje na křehkost památek a podporuje úsilí potřebné k péči o ně, jejich ochraně a zachování.
Zážitky