Úvod > Aktuality > Zahraniční hvězdy nového cirkusu se předvedou v novém divadle Jatka78
Zahranicní hvezdy nového cirkusu se predvedou v novém divadle Jatka78
"> Zahranicní hvezdy nového cirkusu se predvedou v novém divadle Jatka78 "> První z vrcholu zahranicního novocirkusového programu v Jatkách78 prijde 29. a 30. listopadu "> První tri prosincové dny pak industriální prostor Jatek78 obsadí mladá trojice Sisters
Kultura

Zahraniční hvězdy nového cirkusu se předvedou v novém divadle Jatka78

  • Vydáno26. listopadu 2014
Od 29. listopadu do 3. prosince se v nově otevřeném kulturním prostoru Jatka78 v pražských Holešovicích vůbec poprvé představí v rámci akce "Cirkusový jatka" zahraniční soubory nového cirkusu. První dva večery speciálně připravený projekt Analog, ve kterém účinkují přední akrobati, žongléři, tanečníci a performeři z Berlína doprovázeni živou hudbou. Tři večery na Jatkách78 pak budou patřit dánsko-francouzsko-španělské formaci Sisters, která přijede s představením Clockwork plným prvotřídní akrobacie.
Jatka78První z vrcholů zahraničního novocirkusového programu v Jatkách78 přijde 29. a 30. listopadu. Analog je speciální představení, které exkluzivně pro nový prostor připravilo mezinárodní uskupení předních akrobatů, hudebníků a tanečníků, kteří v současné době působí v Berlíně. Vůdčí osobnosti projektu Ethan Law a Florian Zumkehr vezou do Prahy partu přátel, umělců, kteří se zdejším divákům představí poprvé a nabídnou dva večery plné mistrovského provedení novocirkusových disciplín od žonglování, přes acro yogu, hand to hand akrobacii, čínskou tyč až po tanec, vše doprovázené živou hudbou a zpěvem.

JatkaPrvní tři prosincové dny pak industriální prostor Jatek78 obsadí mladá trojice Sisters, jejíž členové vystudovali novocirkusovou školu ve Stockholmu a patří k progresivní severské větvi tohoto žánru. Představení Clockwork je nabité energií a nabízí cirkusové disciplíny, které v České republice nebývají často k vidění – například čínskou tyč nebo German wheel. Inspirací tvůrcům se stal hodinový strojek a dokonalá souhra a načasování v jeho útrobách. Stejně jako kolečka strojku jsou umělci na scéně na sobě naprosto závislí, mentálně i fyzicky - tanec rukou, nohou, hlav a těl spojuje tři jedince v jediný organismus. Představení Clockwork bude uvedeno ve spolupráci s Cirqueonem – Centrem pro nový cirkus, za podpory EU, projektu Culture Cirkus work Ahead!

Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketportal nebo na pokladně divadla, která je otevřená každý hrací den 90 minut před začátkem představení.
Jatka78 – místo pro umění v Holešovické tržnici

Jatka78 – místo pro umění v Holešovické tržnici

Nový divadelní a umělecký prostor s názvem Jatka78. se otevře 6. listopadu v Holešovické tržnici. Jméno prostoru odkazuje na původní účel hal č. 7 a 8, které sloužily jako jatka téměř sto let až do roku 1983.