Úvod > Aktuality > Zahrajte si šachy v pražských ulicích
Zahrajte si šachy v pražských ulicích
"> Zahrajte si šachy v pražských ulicích "> Na šesti místech v centru Prahy mužete využívat šachové stolky s figurkami "> Kolemjdoucí si tak mohou zahrát šachy kdykoli
Zážitky

Zahrajte si šachy v pražských ulicích

  • Vydáno11. září 2014
Na šesti místech v Praze si lze až do října zahrát na volně instalovaných stolcích šachy. Jde o iniciativu kavárníka Ondřeje Kobzy, který už Prahu proslavil piány v ulicích.

ŠachyNa šesti místech v centru Prahy můžete využívat šachové stolky s figurkami. Jedná se o šachové stolky z betonu umístěné ve veřejném prostoru, ke kterým patří také dvě židličky. Kolemjdoucí si tak mohou zahrát šachy kdykoli. K dispozici jsou i figurky (které se na noc schovávají). V případě Grébovky si je hráči mohou vyzvednout u vstupu do parku, na ostatních místech je po ránu k šachovnicím přináší dobrovolníci.

Stolky jsou na Kampě, v Riegrových sadech, na Grébovce, Karlově náměstí, na náměstí Míru a Lokále Hamburg v Karlíně.

Ondřej Kobza ale jen u pian a šachů zůstat nechce. Ještě letos na podzim hodlá do ulic instalovat jukebox s nahrávkami textů současných či nedávno zesnulých českých básníků.

Kampa – romantika v centru Prahy

Kampa – romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Pavilon Grébovka s unikátní historickou vinicí

Grébovka, neboli Havlíčkovy sady, je rozsáhlý park na rozhraní Prahy 2 a Prahy 10. Na místě, kde se nyní rozkládá park, se původně nacházely vinice, založené Karlem IV. v druhé polovině 14. století.

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí bylo při založení Nového Města pražského v roce 1348 určeno za centrum jižní části Nového Města. Karel IV. se svými staviteli navrhl plán, sám se snad i osobně podílel na vyměřování, zakládal hlavní opěrné body, tržiště a kostely.