Úvod > Aktuality > Zahrajte si s dětmi v centru DOX
Zahrajte si s dětmi v centru DOX
"> "> ">
Zážitky

Zahrajte si s dětmi v centru DOX

  • Vydáno17. března 2019
V Centru současného umění DOX se seznámíte s mezinárodním uměním, architekturou a designem. Součástí nabídky jsou mimo jiné vzdělávací programy pro děti, a to od předškoláků až po studenty středních škol. Pro rodiny s dětmi, které přijdou do centra DOX, je připravena zábavná interaktivní hra. Na pokladně si rodina vyzvedne DOX brašničku s hrou, která je provede celou galerií. Rodiče s dětmi si budou hrát a tvořit, a přitom se podívají do nejrůznějších zákoutí galerie.
Hra v DOXGalerie hrou je netradiční způsob, jakým můžete s dětmi poznat Centrum současného umění DOX a výstavy, které pořádá. Desky s pracovními listy, tvůrčí úkoly spolu s brašnou, ve které najdete různé výtvarné materiály, vás interaktivním způsobem provede expozicemi, umožní vám diskutovat nad vystavenými uměleckými díly, architekturou i designem, tvořit, hrát si a pořádně si návštěvu centra DOX užít!

Vzducholoď DOXV centru DOX mohou rodiny s dětmi běžně využívat možnosti objednávky tzv. vzdělávacích (animačních) programů, tedy interaktivních dvouhodinových programů vedených lektorem, nebo se zúčastnit různých rodinných dílen. Galerie hrou vychází vstříc všem rodinám, které si nestihly dopředu objednat program, o nabídce před svou návštěvou nevěděly, nevešly se do omezené kapacity dílen nebo se jim nehodil čas konání programu. Nyní mohou využít flexibilní možnosti zahrát si tuto hru kdykoli během otevírací doby.

Hru si rodiče s dětmi nebo další zájmové skupiny mohou kdykoli během otevírací doby zapůjčit na pokladně a spolu s novým kamarádem DOXíkem se zúčastnit zábavného putování. Hra je vhodná pro děti od 5 do 12 let a zabere 90 až 120 minut. Za hru zaplatíte 50 Kč k platné vstupence, zdarma je pro členy Klubu přátel DOX. Dospělé i děti určitě potěší retrospektivní výstava Evy Jiřičné, která bude probíhat od 22. března do 12. srpna 2019.
Centrum současného umění DOX

Centrum současného umění DOX

Centrum současného umění DOX v Praze je nezávislou mezioborovou platformou pro současné české a mezinárodní umění, architekturu a design.

Vzducholoď Gulliver na střeše centra DOX

Vzducholoď Gulliver na střeše centra DOX

Dřevěná vzducholoď na střeše centra DOX jakoby přistávala na střeše Centra současného umění DOX v Holešovicích. Raritní stavba, která při běžné procházce není z ulice skoro vidět, slouží jako místo pro setkávání současného umění a literatury.

Art District 7 – industriální a bohémské Holešovice

Art District 7 – industriální a bohémské Holešovice

Většina světových metropolí má bohémskou čtvrť, oblast zasvěcenou svobodné kreativitě a multižánrovému vyjádření uměleckého i názorového vidění světa. V Praze jsou takovou oblastí Holešovice – Art District 7.