Úvod > Aktuality > Zahrajte si ricochet nebo jen navštivte MS v Praze
Životní styl

Zahrajte si ricochet nebo jen navštivte MS v Praze

  • Vydáno14. listopadu 2012
Od pátku 23. do neděle 25. listopadu se v Praze uskuteční první mistrovství světa v této hře, podobné squashi. Přijďte se podívat na hráče anebo více, přijďte si sami zahrát jeden z moderních indoorových raketových sportů.
Ricochet má několik specifik, která sport odlišují a zatraktivňují. Kurt na ricochet je menší a především nižší. Ke hře lze využít i strop, což je ve světě raketových sportů jedinečný prvek. Navíc je v kurtu umístěna elektronika, která hlídá auty na přední stěně, počítá za hráče body a ukazuje, z které strany má hráč podávat. Ricochet je velmi promyšleným sportem a skýtá mnoho herních variant. Byl vymyšlen tak, aby odstraňoval nedostatky ostatních raketových sportů.

Stejně jako kurt jsou oproti squashi menší i rakety. Jsou lehčí a ovladatelnější, a tak ani začátečníci nemají se zvládnutím rakety problém. Míčky jsou podobné squashovým, jsou perforované a odskoky jsou o málo menší než ve squashi dle typu míčku. Vyrábějí se tři barevné varianty. Červený míček s největším odskokem je určen pro úplné začátečníky. Střední fialový je pro mírně pokročilé hráče. A nejběžnější šedivý s nejmenším odskokem je určen pro pokročilé a závodní hráče.

Hra může být velmi rychlá, stejně tak si však rychlost hry mohou začátečníci přizpůsobit své úrovni. Ricochet si na rozdíl od některých jiných sportů zahraje a užije i úplný začátečník. Je určen pro každého hráče od dětí po seniory. Ricochet zlepšuje fyzickou kondici a postřeh. Je ideálním doplňkem nejen ke squashi. Energetický výdej při hře je především při závodní hře velmi vysoký a je srovnatelný s badmintonem. Pro zlepšení kondice může stačit již i 30 minut hry, což je v dnešní uspěchané době také důležité. Pro ženy může být zajímavý fakt, že ricochet výborně tvaruje nohy a především pozadí.

Bohužel mnoho sportovců i majitelů a provozovatelů sportovních center zatím nemá o ricochetu povědomí. Svými aktivitami se to snaží změnit Česká ricochetová asociace, která mimo jiné pořádá celorepublikové soutěže jednotlivců a družstev a provozuje informační webové stránky o ricochetu www.e-ricochet.cz. Zde lze vedle informací o soutěžích, pravidlech a dalších najít i mapu ricochetových kurtů v ČR.

Na evropské scéně mezi ostatními otevřenými mezinárodními turnaji vyčnívá Czech Open, který se koná každý rok v Praze, a to obvykle v květnu. Turnaje se pravidelně účastní česká i evropská špička, ale nedílnou součástí startovního pole bývá i početná skupina nadšených začátečníků. Na listopadové mistrovství světa jsou zváni jak hráči, kteří se mohou zdarma zúčastnit kvalifikace, tak diváci a zájemci o hraní ricochetu.
Profesionální squashový a ricochetový kurt ve SQUASHPOINT

Profesionální squashový a ricochetový kurt ve SQUASHPOINT

Squashpoint, to je 6 profesionálních squashových a 1 ricochetový kurt značky Fibersin. Systém permanentek vám přináší výrazné slevy a blokaci pevných termínů. Vašim přáním zde vyjdou vstříct profesionální trenéři a příjemný personál.

Ricochet, badminton, tenis nebo stolní tenis v Liberci

Ricochet, badminton, tenis nebo stolní tenis v Liberci

Ricochetové, badmintonové, tenisové kurty v areálu Sport parki Liberec. V areálu se nachází i několik stolů pro stolní tenis.

Areál TJ Slavoj Ústí nad Labem

Areál TJ Slavoj Ústí nad Labem

Sportovně relaxační areál TJ Slavoj Severotuk Ústí nad Labem je určen široké veřejnosti všech věkových kategorií. Areál se nachází v klidné části města Ústí nad Labem – městské část Střekov.

Sport relax a wellness v Šumperku

Sport relax a wellness v Šumperku

Chcete si odpočinout od všedních dnů, pobavit se s přáteli nebo jen vybít přebytečnou energii? Máme pro vás řešení přímo v centru Šumperka, města které je bránou Jeseníků. V prostorách luxusního hotelu je vám k dispozici zázemí wellness se 3 saunami, krytým bazénem, vířivou vanou a solnou jeskyní.

Sport nebo relax v centru Welly

Sport nebo relax v centru Welly

Sportovně relaxační centrum Wellyvzniklo proměnou jednoho velkého snu ve skutečnost. Svojí komplexností a vybavením je ojedinělým moderním centrem v Šumperku, které poskytuje svým zákazníkům širokou paletu profesionálních služeb v oblasti sportu a wellness zároveň.

Další aktuality

Mercedes-Benz Prague Fashion Week zve na módní novinky do Tyršova domu

Největší módní událost v Česku. Neobvyklé prostory. Přehlídka aktuálních kolekcí od návrhářů z domova i zahraničí, značky zvučných jmen, atraktivní publikum ze světa módy, designu, umění a byznysu. To všechno je Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který se letos koná od 18. dubna do 20. dubna 2024 v sídle České obce sokolské na Újezdu, v Tyršově domě.
Praha | Zážitky

7 věcí, které nevíte… o michelinských hvězdičkách a oceněných restauracích

Mít svou restauraci uvedenou v renomovaném průvodci Michelin a získat alespoň jednu michelinskou hvězdu, to je pro většinu kuchařů nejlepší způsob ocenění jejich práce. Také Česko má v oblasti gurmánské turistiky co nabídnout. Vydejte se s Kudy z nudy na cestu po restauracích, které vytoužené ocenění získaly, i po těch, které se na něj zatím těší.
Praha | Gurmánská turistika

Znáte pražské vinice?

Málokterý z návštěvníků Prahy by v hlavním městě hledal vinice – a přece jich je zde dost. I když existovaly již za ranného středověku, největší rozkvět vysazování révy vinné přišel za Karla IV. roku 1358. Panovník tehdy nařídil vystavět vinice na 23 kilometrů od centra města a dal z Rakouských zemí, Porýní a Francie dovézt tisíce sazenic révy, které se uchytily na Vyšehradě, Letné, v Troji, Libni, nad Smíchovem a na Vinohradech. Máte chuť se za nimi vypravit? Kde všude je najdete vám prozradí Kudy z nudy.
Praha | Příroda

Evropa v Česku: proč máme rádi Lucembursko?

Země jako ze starých pohádek, středověké hrady, městečko Esch-sur-Sure anebo hlavní město Lucemburk s katedrálou Notre Dame, v jejíž kryptě jsou uloženy ostatky českého krále Jana Lucemburského: je tolik věcí, které máme rádi v Lucembursku! Seriál o evropských zemích pokračuje na západě Evropy, v jedné z nejmenších evropských zemí. Pojďte s Kudy z nudy poznat Lucembursko!
Praha | Památky

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (20.4. – 21.4.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Bylinkový den v Národním zemědělském muzeu, Ekofest – Den Země v Malešicích 2024, Otevírání turistické sezony ve Zruči nad Sázavou, Pochod krajinou barona Ringhoffera, Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Kalendář 2024: výstavy bonsají – kdy, kam a na jak dlouho?

Pěstitelé bonsají tvrdí, že v miniaturní verzi se dá vypěstovat téměř jakýkoliv strom. Jak se jim to daří, uvidíte na výstavách bonsají. V našem kalendáři najdete akce všech velikostí, od velkých přehlídek v Lysé nad Labem či Kroměříži přes zámecké výstavy až po menší setkání.
Praha | Příroda

V Zoo Praha se narodila další gorilka – v Rezervaci Dja tak jsou dvě mláďata!

V pátek 12. dubna v po půl jedné v noci porodila samice gorily nížinné Kijivu mládě. Tříměsíční samička Mobi tak získala sourozence a v gorilí skupině v Zoo Praha jsou poprvé v historii dvě malá mláďata. Pro Kiviu se jedná už o pátého potomka. Mládě začalo krátce po porodu pít a zkušená matka o něj velmi dobře pečuje.
Praha | Příroda

Malá příručka pro pražské kavárenské povaleče, milovníky kávy i vášnivé turisty

Milujete kavárny, máte své oblíbené podniky a nebráníte se ani novinkám? Máme pro vás pár tipů – a nutno dodat, že tipů osvědčených a zajímavých. Bude vám tu dobře v deštivém počasí i ve slunečných dnech a vaše chuťové buňky nadchne vynikající a voňavá káva doplněná třeba o domácí zákusky či slané dobroty.
Praha | Gurmánská turistika