Úvod > Aktuality > Zahrajte si ricochet nebo jen navštivte MS v Praze
Zahrajte si ricochet nebo jen navštivte MS v Praze
">
Životní styl

Zahrajte si ricochet nebo jen navštivte MS v Praze

  • Vydáno14. listopadu 2012
Od pátku 23. do neděle 25. listopadu se v Praze uskuteční první mistrovství světa v této hře, podobné squashi. Přijďte se podívat na hráče anebo více, přijďte si sami zahrát jeden z moderních indoorových raketových sportů.
Ricochet má několik specifik, která sport odlišují a zatraktivňují. Kurt na ricochet je menší a především nižší. Ke hře lze využít i strop, což je ve světě raketových sportů jedinečný prvek. Navíc je v kurtu umístěna elektronika, která hlídá auty na přední stěně, počítá za hráče body a ukazuje, z které strany má hráč podávat. Ricochet je velmi promyšleným sportem a skýtá mnoho herních variant. Byl vymyšlen tak, aby odstraňoval nedostatky ostatních raketových sportů.

Stejně jako kurt jsou oproti squashi menší i rakety. Jsou lehčí a ovladatelnější, a tak ani začátečníci nemají se zvládnutím rakety problém. Míčky jsou podobné squashovým, jsou perforované a odskoky jsou o málo menší než ve squashi dle typu míčku. Vyrábějí se tři barevné varianty. Červený míček s největším odskokem je určen pro úplné začátečníky. Střední fialový je pro mírně pokročilé hráče. A nejběžnější šedivý s nejmenším odskokem je určen pro pokročilé a závodní hráče.

Hra může být velmi rychlá, stejně tak si však rychlost hry mohou začátečníci přizpůsobit své úrovni. Ricochet si na rozdíl od některých jiných sportů zahraje a užije i úplný začátečník. Je určen pro každého hráče od dětí po seniory. Ricochet zlepšuje fyzickou kondici a postřeh. Je ideálním doplňkem nejen ke squashi. Energetický výdej při hře je především při závodní hře velmi vysoký a je srovnatelný s badmintonem. Pro zlepšení kondice může stačit již i 30 minut hry, což je v dnešní uspěchané době také důležité. Pro ženy může být zajímavý fakt, že ricochet výborně tvaruje nohy a především pozadí.

Bohužel mnoho sportovců i majitelů a provozovatelů sportovních center zatím nemá o ricochetu povědomí. Svými aktivitami se to snaží změnit Česká ricochetová asociace, která mimo jiné pořádá celorepublikové soutěže jednotlivců a družstev a provozuje informační webové stránky o ricochetu www.e-ricochet.cz. Zde lze vedle informací o soutěžích, pravidlech a dalších najít i mapu ricochetových kurtů v ČR.

Na evropské scéně mezi ostatními otevřenými mezinárodními turnaji vyčnívá Czech Open, který se koná každý rok v Praze, a to obvykle v květnu. Turnaje se pravidelně účastní česká i evropská špička, ale nedílnou součástí startovního pole bývá i početná skupina nadšených začátečníků. Na listopadové mistrovství světa jsou zváni jak hráči, kteří se mohou zdarma zúčastnit kvalifikace, tak diváci a zájemci o hraní ricochetu.
Sportcentrum Olymp v Trutnově

Sportcentrum Olymp v Trutnově

Olymp nabízí pestrou nabídku aktivit pro zábavu, pravidelné sportování i jako náhradní variantu, když v nejvyšších českých horách počasí nepřeje. Sportcentrum Olymp v Trutnově totiž leží na spojnici mezí Sněžkou a Adršpašsko-teplickými skalami, obojí v dosahu 30 km.

Profesionální squashový a ricochetový kurt ve SQUASHPOINT

Profesionální squashový a ricochetový kurt ve SQUASHPOINT

Squashpoint, to je 6 profesionálních squashových a 1 ricochetový kurt značky Fibersin. Systém permanentek vám přináší výrazné slevy a blokaci pevných termínů. Vašim přáním zde vyjdou vstříct profesionální trenéři a příjemný personál.

Ricochet, badminton, tenis nebo stolní tenis v Liberci

Ricochet, badminton, tenis nebo stolní tenis v Liberci

Ricochetové, badmintonové, tenisové kurty v areálu Sport parki Liberec. V areálu se nachází i několik stolů pro stolní tenis.

Areál TJ Slavoj Ústí nad Labem

Areál TJ Slavoj Ústí nad Labem

Sportovně relaxační areál TJ Slavoj Severotuk Ústí nad Labem je určen široké veřejnosti všech věkových kategorií. Areál se nachází v klidné části města Ústí nad Labem – městské část Střekov.

Sport relax a wellness v Šumperku

Sport relax a wellness v Šumperku

Chcete si odpočinout od všedních dnů, pobavit se s přáteli nebo jen vybít přebytečnou energii? Máme pro vás řešení přímo v centru Šumperka, města které je bránou Jeseníků. V prostorách luxusního hotelu je vám k dispozici zázemí wellness se 3 saunami, krytým bazénem, vířivou vanou a solnou jeskyní.

Sport nebo relax v centru Welly

Sport nebo relax v centru Welly

Sportovně relaxační centrum Wellyvzniklo proměnou jednoho velkého snu ve skutečnost. Svojí komplexností a vybavením je ojedinělým moderním centrem v Šumperku, které poskytuje svým zákazníkům širokou paletu profesionálních služeb v oblasti sportu a wellness zároveň.