Úvod > Aktuality > Vychutnejte si zářijové procházky zahradami pod Pražským hradem
Vychutnejte si zárijové procházky zahradami pod Pražským hradem
"> Vychutnejte si zárijové procházky zahradami pod Pražským hradem ">  	Palácové zahrady pod Pražským hradem jsou zapojeny do akce "> Zahrady Pražského hradu a Jelení príkop jsou v zárí také otevreny
Příroda

Vychutnejte si zářijové procházky zahradami pod Pražským hradem

  • Vydáno4. září 2020
Babí léto zve do zahrad – mezi ty nejkrásnější v Praze patří zahrady pod Pražským hradem, které lákají k romanticky laděným procházkám. Navíc se zde bude konat Víkend komentovaných prohlídek, a to v sobotu a neděli 5. a 6. září 2020.

Zahrady pod Pražským hrademKomplex palácových zahrad pod Pražským hradem tvoří pět zahrad: Ledeburská, Malá Pálffyovská, Velká Pálffyovská, Kolowratská a Malá Fürstenberská zahrada. Kvůli rekonstrukci jsou letos uzavřeny veřejnosti Ledeburská a Malá Palffy zahrada, ostatní zahrady budou otevřeny.

Zahrady, které jsou spojnicí mezi Pražským hradem a Malou Stranou, se pyšní četnými terasami, schodišti, altány a originální sochařskou výzdobou. Z téměř 30 zahradních vyhlídkových teras se otevírá nezapomenutelný pohled na pražské panorama. Zahrady jsou navzájem průchozí, vstupné do zahrad činí 90 Kč, rodinné 230 Kč. Otevřeno je zde od 10 do 18 hodin.
 

O víkendu na komentované prohlídky zahrad

ZahradaV Palácových zahradách pod Pražským hradem se 5. a 6. září 2020 se bude v zahradách konat Víkend komentovaných prohlídek. Jedná se o jednu z mimořádných akcí na podzim tohoto roku. Návštěvníkům se nabídne pohled na pražské střechy a panorama Prahy v romantickém koloritu babího léta
 
Cena vstupného bude běžná, bez navýšení.
V ceně budou zahrnuty i odborné komentované prohlídky, začátek ve 15:00 a 17:00 hodin v obou dnech.

Zahrady Pražského hradu

Zahrady Pražského hradu

V areálu Pražského hradu se nachází hned několik zahrad, které jsou bezplatně přístupné veřejnosti. Zatímco severní zahrady patří mezi historicky nejcennější, z jižních zahrad je kouzelný pohled na historickou část města.

Starý královský palác na Pražském hradě

Starý královský palác na Pražském hradě

Od svého založení na konci 9. století palác narůstal a měnil se do své současné podoby. Původní dřevěné stavení s kamennou podezdívkou přestavěl na počátku 12. století kníže Soběslav na kamenný románský palác. Jeho zbytky se zachovaly v podzemí dodnes.

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem

Na jižním svahu hradčanského návrší pod Pražským hradem se rozkládají Palácové zahrady, které jsou spojnicí mezi Pražským hradem a Malou Stranou. Tvoří je celkem pět zahrad a Galerie Ledeburské zahrady. V současné době probíhá památková obnova některých zahrad.