Úvod > Aktuality > Zahradnictví na zámku v Miloticích bylo otevřeno veřejnosti
Zahradnictví na zámku v Miloticích bylo otevřeno veřejnosti
">

Zahradnictví na zámku v Miloticích bylo otevřeno veřejnosti

Vydáno 5. srpna 2013 Příroda
Na zámku Milotice můžete nově navštívit zrekonsruované zahradnictví o rozloze více než půl hektaru. Vznikly zde záhony s květinami, ovocnými stromy, ale také záhony se zeleninou. Zahrada je rozdělena na tři části: zahrada k řezu, ovocný sad a kuchyňská zahrada.
Na zámku v Miloticích se dodnes zachoval prostor, kde se tato zahradní prostranství nacházela, a to byla výzva pro kastelána Evžena Bočka pustit se do nelehkého úkolu. Po dvou letech práce vznikly na více než půlhektarovém pozemku záhony s květinami, ovocnými stromy, ale také záhony se zeleninou.

Zahrada je rozdělena na tři části: zahrada k řezu, ovocný sad a kuchyňská zahrada. Zahradu však nedělají jen rostliny, keře, stromy či květiny, ale i celá atmosféra, vůně a pocity, které ve vás zahrada vzbudí. Zahrada v Miloticích je na začátku svého vývoje, stále bude měnit svou podobu. A pokud zahradu navštívíte každý měsíc, bude vždy jiná, pokvetou zde jiné květiny, bude různá její barevnost.
Zámek Milotice - perla jihovýchodní Moravy

Zámek Milotice - perla jihovýchodní Moravy

Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury v obci Milotice, asi 8 km od Kyjova, v regionu bohatých folklorních tradic a dobrého vína.

Zahradnictví na zámku v Miloticích

Zahradnictví na zámku v Miloticích

Na zámku v Miloticích bylo otevřeno nově zrekonstruované zámecké zahradnictví, jehož celková plocha je 0,6 hektaru. Najdete zde okrasné keře, růže, vzrostlé ovocné stromy nebo habrové stěny.