Úvod > Aktuality > Na zámku v Mnichově Hradišti vás čekají šlechtické kratochvíle
Na zámku v Mnichově Hradišti vás čekají šlechtické kratochvíle
"> "> "> "> ">
Zážitky

Na zámku v Mnichově Hradišti vás čekají šlechtické kratochvíle

  • Vydáno16. července 2021
O víkendu 17. a 18. července 2021 se na zámku Mnichovo Hradiště chystá letní slavnost s názvem Šlechtické kratochvíle. Historické tance a scénky ze života šlechty v dobových kostýmech se souborem Mariane z Libčic nad Vltavou se budou odehrávat po oba dva dny, vždy od 10:00 do 16:00 hodin.

MarianeNa zámku Mnichovo Hradiště se na víkend chystá veselá zámecká slavnost s ukázkami života šlechty za dob renesance. Program se bude odehrávat v sobotu 17. a v neděli 18. července 2021 v sala terreně, v zahradě a u pokladny zámku. Program se zaměří na šlechtické kratochvíle s historickým tancem a živou hudbou.
 
Účinkovat bude dětský soubor historických tanců Mariane Libčice nad Vltavou, který vznikl v roce 2005, jehož hlavním záměrem je za zvuků krásné staré hudby a tance připomenout nejen sobě, ale i divákům dobu, kdy etiketa byla na prvním místě a kdy se život rytířů a vznešených dam řídil přísnými pravidly. Nejen hudba a tanec, ale i přesné repliky dobových kostýmů, si zaslouží obdiv a jsou dílem vedoucí souboru Jany Kastnerové a paní Lenky Čermochové.

Zámek Mnichovo Hradiště – putování za Valdštejnem i Casanovou

Zámek Mnichovo Hradiště – putování za Valdštejnem i Casanovou

Prohlídka návštěvníkům nabídne zámecké divadlo s původními kulisami, duchcovskou knihovnu spravovanou Giacomem Casonovou nebo hrobku slavného válečníka Albrechta z Valdštejna. Od května 2013 je otevřena nová expozice ke 180. výročí setkání "Sv. Aliance".