Úvod > Aktuality > Na Jesenicko zavítá trojice sportovních událostí: Mistrovství Evropy v orientačním běhu, Závod míru a mezinárodní koloběžkový závod
Na Jesenicko zavítá trojice sportovních událostí: Mistrovství Evropy v orientačním běhu, Závod míru
">
Zážitky

Na Jesenicko zavítá trojice sportovních událostí: Mistrovství Evropy v orientačním běhu, Závod míru a mezinárodní koloběžkový závod

  • Vydáno17. května 2016
Orientační běh, silniční cyklistika, koloběh. Trojice sportovních odvětví, která se na Jesenicku v květnu a červnu předvedou na vrcholové úrovni. Centrem všech tří sportovních podniků budou Priessnitzovy léčebné lázně.
Prvním jedinečným sportovním svátkem bude konec května, kdy se jesenické a rychlebské hvozdy stanou soutěžní arénou nejlepších orientačních běžců Evropy i světa, díky němuž se špička tohoto sportu do České republiky vrací po osmi letech. Závod se uskuteční 21. až 28. května.

Běžci v rámci osmi závodů pěti disciplín budou překonávat nejen náročné horské terény, ale trasy je zavedou také do ulic Jeseníku a Bruntálu. Poprvé jsou tak do mistrovství zařazeny i sprint a sprintové štafety a disciplíny, které zpravidla probíhají v městském prostředí. Česká výprava bude čítat až dvacet jmen, mezi nimiž jsou kandidáti na získání medaile. V Jeseníku se poběží kvalifikace sprintu (22. 5. od 9.00 do 10.45), jeho finále se uskuteční v Priessnitzových léčebných lázních (22. 5. od 14.30 do 18.00).

Hned následující víkend ovládne Jeseníky silniční cyklistika. Ve dnech 3. až 5. června budou o cenné body seriálu Nations´Cup, do kterého je Závod míru zařazen, bojovat mladí jezdci do 23 let, mezi kterými se pravidelně objevují i budoucí účastníci Grand Tour. Závodu míru bude mít cíl královské etapy 4. června na přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně ve výšce 1342 metrů. V Priessnitzových léčebných lázních bude mít závod nejen zázemí, ale také start 1. etapy 3. června a start a cíl třetí a nejdelší etapy v neděli 5. června.

Posledním významným podnikem, který proběhne v Jeseníku a  Priessnitzových léčebných lázních, je mezinárodní koloběžkový závod Kostka Cup. Závod, konaný 11. až 12. června, je určen pro širokou veřejnost. V rámci víkendu se uskuteční Priessnitzova časovka do vrchu, Priessnitzova štafeta a KOSTKA půl maraton.
Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

V Priessnitzových lázních v Jeseníku najdete evropskou raritu, balneopark, který se rozprostírá nad lázeňským areálem. Pojetí balneoparku navazuje na tradiční vodoléčebné metody Vincenze Priessnitze a rozvíjí jeho světově proslulou filozofii léčby vodou, sluncem a pohybem.

Vrchařská koruna Jesenicka

1.4.
30.11.
Vrchařská koruna Jesenicka

Celoroční akce pro milovníky cyklistiky. Nejedná se primárně o žádný závod, proto není úkolem být „první“, ale zúčastnit se. Základní myšlenkou je motivace široké veřejnosti, aby pro svou radost a své zdraví sportovala v přírodě (na kole nebo pěšky).

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.