Úvod > Aktuality > Zahájení stavby Návštěvnického centra s restaurací v Zoo Ostrava
Zahájení stavby Návštěvnického centra s restaurací v Zoo Ostrava
">
Příroda

Zahájení stavby Návštěvnického centra s restaurací v Zoo Ostrava

  • Vydáno10. listopadu 2011
V říjnu byla v ostravské zoologické zahradě zahájena další velká stavba. Jedná se o výstavbu multifunkčního objektu Návštěvnického centra, které bude střediskem ekologické výchovy v zoo a jehož součástí bude i restaurace s celoročním provozem.
Vybudována bude i venkovní učebna a odpočinková zóna s terasou. Vznikne tak komplexní zázemí pro vzdělávací a osvětovou činnost v ZOO Ostrava. Odpočinková zóna bude zahrnovat hrací místa pro děti s vodní tématikou. Objekt Návštěvnického centra bude svým technickým řešením demonstrací ekologických přístupů. Při realizaci budou využity ekologické materiály a zároveň bude stavba realizována jako tzv. nízkoenergetický objekt. Provoz budovy bude zajištěn obnovitelnými alternativními zdroji energie. Nově postavené Návštěvnické centrum se bude nacházet v místě bývalé a dnes již zdemolované restaurace naproti výběhu pro jeleny. Na jaře 2013 bude Návštěvnické centrum uvedeno do provozu.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.