Úvod > Aktuality > Zahájení 86. sezony Zoo Praha proběhne v retro stylu již tuto sobotu
Zahájení 86. sezony Zoo Praha proběhne v retro stylu již tuto sobotu
">
Příroda

Zahájení 86. sezony Zoo Praha proběhne v retro stylu již tuto sobotu

  • Vydáno23. března 2017
Už 86. sezonu zahájí Zoo Praha v sobotu 25. března 2017. Program se letos ponese hlavně v retro stylu 70. let minulého století. Zavzpomínejte na dobu svého dětství – pamatujete si například, za kým jste už tehdy chodili do pražské zoo? Přijďte si oživit vzpomínky a zároveň potěšit sebe i své děti se zvířaty v trojské zoo! V duchu 70. let bude probíhat i další program v celém areálu zoo – křtiny knihy „Osamělý mrtvý muž“ a vernisáž výstavy „Úspěšná sedmdesátá“. Navíc se uskuteční křtiny varanů komodských.
Sloni z roku 1971I když v Zoo Praha zvolili retro styl 70. let nechtějí tím rozhodně adorovat dobu, kdy zde vládla jedna politická strana a přituhovala normalizace. Chce naopak evokovat ty hezké, pozitivní vzpomínky. Na to, jak tehdejší generace vyrůstala a prožívala dobu svého mládí. Pamatujete si například, za kým jste už tehdy chodili do pražské zoo?

Inspirací byla organizátorům fotografie z roku 1975 pořízená při uvítání 25.000.000 návštěvníka. Proto se letos rozjela kampaň "Hledáme děti z této fotografie". Zoo se rozhodlo přímé aktéry snímku pozvat na slavnost a realizovat obdobné focení po 42 letech. Hlavním důvodem je skutečnost, že v právě zahajované sezoně zde budou mít dalšího jubilanta – tentokrát již s úctyhodným pořadovým číslem 60.000.000!

Sloni dnesNa podiu u Vzdělávacího centra v 11:30 přivítá hosty ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek společně s primátorkou hl. města Prahy Adrianou Krnáčovou. Společně s hercem Michalem Dlouhým poté pokřtí nové vydání knihy „Osamělý mrtvý muž“, podle které vznikl i televizní detektivní příběh z prostředí pražské zoo. Krátce po 12. hodině budou na pódium přizváni aktéři z fotografie v kampani „Hledáme děti z fotografie“, kteří 24. června 1975 navštívili Zoo Praha a hned se jeden z nich stal jubilejním návštěvníkem.

Součástí programu oslav budou také křtiny varanů komodských, které ve 13 hodin před Pavilonem velkých želv. Od 14 hodin bude v Galerii Gočár slavnostně zahájena výstava „Úspěšná sedmdesátá“. Po celý den pak budou v areálu zoo probíhat doprovodné akce. Proběhne hudební vystoupení, k zakoupení bude celá řada retro předmětů ze 70. let, a k vidění budou i historické automobily.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.