Úvod > Aktuality > V Lysé nad Labem začíná výstava Exotika 2023
Příroda

V Lysé nad Labem začíná výstava Exotika 2023

  • Vydáno25. října 2023
Největší evropská výstava papoušků, bažantů, kachniček, plazů a akvarijních ryb doplněná o aranžmá exotických rostlin, exotickou kuchyni, exotické dobrodružné cestování a exotickou kulturu proběhne od středy 25. do neděle 29. října 2023 na výstavišti v Lysé nad Labem. Mimořádně atraktivní výstava tvoří dokonalou iluzi exotické přírody a savců jež nenajdete nejen na žádné jiné výstavě v Evropě, ale mnohdy ani v renomovaných zoologických zahradách.
tukanVýstaviště Lysá nad Labem hostí od 25. do 29. října 2023 výstavu Exotika – největší evropskou výstavu papoušků, bažantů, kachniček, plazů a akvarijních ryb doplněnou o aranžmá exotických rostlin, exotickou kuchyni, exotické dobrodružné cestování a exotickou kulturu. Můžete se těšit například na zvířata ze Sdružení chovatelů exotického ptactva, savce a plazy Bioparku Štít, masožravky, kaktusy a orchideje v hale C, akvarijní rybičky, hmyz a další zástupci z řad akvaristiky a entomologie budou v hale B.

Každoročně oblíbení jsou vodní ptáci, bažanti a holoubci – s nimi se setkáte také v hale B. Hala A2 bude zasvěcena soutěžnímu chovatelství ptáků či prodeji a nákupu zvířat – ten zajistí stánek Klubu přátel exotického ptactva. Nebude chybět ani výstava krmiv a chovatelských potřeb pro majitele zvířecích členů domácností v hale C. Některé zvířátka a rostliny si budete moci zakoupit. Stánek Klubu přátel exotického ptactva najdete v hale C, trh zvířat i rostlin bude v hale A2. Máte rádi tropické rostliny? Kaktusy, sukulenty, masožravky a orchideje pořídíte v hale C.

kusu liščíV hale B bude zpřístupněna také noční expozice s hlavní hvězdou letošního ročníku, kterou představuje kusu liščí. Je to asi jako kočka velký vačnatec z Austrálie, který obývá lesnaté a křovinaté oblasti, ale nepohrdne ani velkoměstem. Lidská přítomnost mu nevadí a dokonale se dokázal přizpůsobit civilizaci. Má huňatý, na konci ovíjivý ocas. V noci vyhledává listí (hlavně eukalyptové), výhonky a květy stromů, ovoce a nevynechá ani odpadky. Rád má také ptačí vejce, mláďata a hmyz. Srst může mít barvu šedou, hnědou, černou, ale i krémovou nebo bílou, což je velmi pozoruhodné, neboť tolik „převleků“ nemá žádný jiný vačnatec. Dožívá se 14 až 15 let i když nechybělo mnoho a kusu mohl být kvůli žádané kožešině vyhuben. V současné době je však počet zvířat uspokojivý.  
 

Poradny pro chovatele exotů

rybySvé chovatelské úspěchy i problémy můžete přijít zkonzultovat do poradenských center, která budou fungovat po celou dobu výstavy. Poradny jsou určeny především pro chovatele exotických a okrasných ptáků, savců, akvarijních ryb a terarijních zvířat. Poradí vám ti nejlepší chovatelé v republice. Jednotlivé poradny najdete v halách výstaviště, kontakty pro uschování pak v katalogu výstavy. Brány výstaviště pro vás budou otevřeny vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Pro jistotu ještě upozorňujeme, že na výstavu je striktní zákaz vstupu se psy. Vstupné stojí 200 korun, děti do 15 let, studenti, 65+ a ZTP platí 150 Kč, rodinné vstupné (2+2) vyjde na 550 Kč.
Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r. o., je jediným soukromým subjektem toho druhu v České republice. V současné době má výstaviště v průběhu roku ve své dramaturgii 31 výstav v 19 termínech.

Další aktuality

Zažijte pravý zámecký advent na zámku Kačina!

Během adventních víkendu na Kačině 3. a 2., 9. až 10. a 16. až 17. prosince 2023 se budou konat tradiční prohlídky vyzdobeným zámkem, projít se můžete i zámeckým parkem a připravena je také adventní hra pro děti i dospělé. Během druhé adventní neděle jste zváni na zámecký jarmark, třetí adventní víkend vám ukáže tajemství skleníku a těšit se můžete i na ježíškovu poštu a výstavu betlémů.
Středočeský kraj | Památky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (2.12. – 3.12.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Mikulášské jízdy Prahou a okolím – Čertohráček, Valašský mikulášský jarmek, Čertovské řádění našich i krampus čertů v Dětenicích, Vánoce na Hrádku, Slavnostní otevření Arény sportu na Praze 5. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Středočeský kraj | Zážitky

Kam na výlet v Kutné Hoře po celý rok? Objevte ta nejzajímavější místa

Kutná hora patří k perlám našich historických měst, které jsou pro svou jedinečnost zařazeny na seznam UNESCO. Kutnohorské pamětihodnosti lze obdivovat po celý rok, řada z nich je totiž otevřená jak v létě, tak i v zimním období. Poznejte zdejší architektonické skvosty z různých historických období, jako je chrám sv. Barbory, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci, slavná kostnice, Muzeum stříbra anebo Vlašský dvůr. Ze všech ulic, domů i kostelů tu na vás doslova dýchne dlouhá historie města, plná významných dějinných událostí. Během posledních let se do města vrací tradice vinařství, které bývalo v minulosti nedílnou součástí koloritu města. Výlet do Kutné Hory si tak lze zpestřit procházkou po vinařské stezce.
Středočeský kraj | Památky

20 tipů na skvělého Mikuláše ve středních Čechách

Krásné a oblíbené adventní trhy ve středních Čechách a Svatý Mikuláš s anděly i čerty lákají k prosincovým výletům. S dětmi si můžete užít ve Středočeském kraji velké průvody i komornější akce s přátelskou atmosférou. Vydejte se třeba na Čertovské jízdy na Kolínské řepařské drážce, na adventní program do zooparku Zájezd, za tradicemi do Hornického domku v Příbrami anebo si počkejte na mikulášskou nadílku ve skanzenu v Kouřimi. Kam vyrazit za Mikulášem vám poradí Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Zážitky

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami v zimě zůstává otevřený

Novorenesanční zámeček ve Vysoké u Příbrami, rozsáhlý park, Rusalčino jezírko, vila Rusalka i nádherná krajina jsou místa inspirace hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Od letošního roku je to vůbec poprvé, kdy bude památník možné navštívit i v zimní sezóně. Otevřeno zde je každý víkend od 10:00 do 15:00 hodin, a to od listopadu 2023 až do konce března 2024.
Středočeský kraj | Kultura

Zámek Loučeň vstoupí do adventu křtem největšího adventního věnce

Již jedenáct let je loučeňský zámek místem, kde se nachází největší adventní věnec v Čechách, zdobící kašnu na nádvoří. Každoročně se zde zahajuje advent krásným rituálem, při kterém čtyři andělé v doprovodu Bílé paní loučeňské slavnostně rozsvěcí svíce na loučeňském věnci a žehnají klid a lásku pro celé předvánoční období. Advent bude na středočeském zámku zahájen křtem největšího adventního věnce v Česku i tento rok, a to v sobotu 25. listopadu.
Středočeský kraj | Zážitky

Prohlídky hradu Křivoklátu lákají po celý rok

Vydejte se na prohlídku královského hradu Křivoklátu v zimním období. Zachovalý hrad si prohlédnete o víkendech – na prohlídkovém okruhu Gotické paláce, kde se podíváte do křivoklátských interiérů. Navštívit můžete i Stříbrnici, hradní kapli, rytířský a velký královský sál, Fürstenberskou knihovnu, obrazárnu a hradní knihovnu. Hrad otevírá svoje brány vždy o víkendech od 10 do 15 hodin.
Středočeský kraj | Památky

Areál Monínec otevřel lyžařskou sezónu jako první! Pod Javorovou skálou se už lyžuje

Středočeský Skiareál Monínec spustil provoz hlavní sjezdovky již 17. listopadu 2023. Během týdne jsou lyžaři zváni na večerní lyžování standardně od úterý do soboty. Denním lyžování je možné vždy od pátku do neděle od 9 do 16 hodin. Na denní lyžování se všechny vleky včetně lanové dráhy rozjedou pravděpodobně během vánočních svátků.
Středočeský kraj | Zimní sporty