Úvod > Aktuality > V Lysé nad Labem začíná výstava Exotika 2022
Příroda

V Lysé nad Labem začíná výstava Exotika 2022

  • Vydáno26. října 2022
Největší evropská výstava papoušků, bažantů, kachniček, plazů a akvarijních ryb doplněná o aranžmá exotických rostlin, exotickou kuchyni, exotické dobrodružné cestování a exotickou kulturu proběhne od středy 26. do neděle 30. října 2022 na výstavišti v Lysé nad Labem. Mimořádně atraktivní výstava tvoří dokonalou iluzi exotické přírody a savců jež nenajdete nejen na žádné jiné výstavě v Evropě, ale mnohdy ani v renomovaných zoologických zahradách.
tukanVýstaviště Lysá nad Labem hostí od 26. do 30. října výstavu Exotika – největší evropskou výstavu papoušků, bažantů, kachniček, plazů a akvarijních ryb doplněnou o aranžmá exotických rostlin, exotickou kuchyni, exotické dobrodružné cestování a exotickou kulturu. Můžete se těšit například na zvířata ze Sdružení chovatelů exotického ptactva, savce a plazy Bioparku Štít, masožravky, kaktusy a orchideje v hale C, akvarijní rybičky, hmyz a další zástupci z řad akvaristiky a entomologie budou v hale B. Každoročně oblíbení jsou vodní ptáci, bažanti a holoubci – s nimi se setkáte v hale A1. Hala A2 bude zasvěcena soutěžnímu chovatelství ptáků či prodeji a nákupu zvířat – ten zajistí stánek Klubu přátel exotického ptactva.
 

Za karakalem Jerrym

jerryKarakal Jerry měl start do života opravdu smutný – byl odebrán jako šestitýdenní kotě a místo mléka mu bylo nezkušenými majiteli podáváno pouze maso. Nedostatek vápníku mu pak způsobil nejen zřídnutí kostí a jejich vysokou lámavost. Nerovnováha vápníku a fosforu zapříčinila bolestivé křeče, třes a bezvědomí, které poškozovaly nervy v mozku. Původní majitelka váhala mezi eutanazií, nákladnou operací a darováním karakala do odborné péče. Nakonec naštěstí zvítězila varianta darování Jeryho do osobní péče pana doktora ze sdružení Laguna, který se postaral o celkovou velmi náročnou záchranu života mladého karakala. Kocour podstoupil mnoho složitých operací kostí, léčbu nerové soustavy a mozku. Dnes je z něj krásný chlupáč, který žije plnohodnotný život obklopen milující rodinou svého zvěrolékaře, kterou tvoří nejen dvounožci, ale i kocour Miky. Pokud se chcete s karakalem Jerrym potkat naživo, stačí zajet na výstavu Exotika v Lysé nad Labem. Bude na vás čekat denně od 26.10. do 30.10.2022 v hale C (na noc bude jezdit spinkat domů, na svůj gaučík s polštářky).

Nebude chybět ani výstava krmiv a chovatelských potřeb pro majitele zvířecích členů domácnostív hale C. Některé zvířátka a rostliny si budete moci zakoupit. Stánek Klubu přátel exotického ptactva najdete v hale C, trh zvířat i rostlin bude v hale A2. Máte rádi tropické rostliny?
 

Poradny pro chovatele exotů

rybySvé chovatelské úspěchy i problémy můžete přijít zkonzultovat do poradenských center, která budou fungovat po celou dobu výstavy. Poradny jsou určeny především pro chovatele exotických a okrasných ptáků, savců, akvarijních ryb a terarijních zvířat. Poradí vám ti nejlepší chovatelé v republice. Jednotlivé poradny najdete v halách výstaviště, kontakty pro uschování pak v katalogu výstavy. Brány výstaviště pro vás budou otevřeny vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Pro jistotu ještě upozorňujeme, že na výstavu je striktní zákaz vstupu se psy. Vstupné stojí 200 korun.
Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r. o., je jediným soukromým subjektem toho druhu v České republice. V současné době má výstaviště v průběhu roku ve své dramaturgii 31 výstav v 19 termínech.

Další aktuality

Vorařství je v UNESCO! Starobylé tradiční řemeslo bylo zapsáno na Seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 bylo na Seznam nemateriálního kulturního dědictví UNESCO připsáno vorařství, starobylá tradice spojená se stavbou vorů a jejich plavením po řekách. I když voroplavba jako komerční doprava v souvislosti se stavbou přehrad zanikla, tradice spojené s ní jsou stále živé a předávané mladším generacím. Mimo České republiky o připsání tradice vorařství společně usilovalo šest dalších evropských států: Lotyšsko, Německo, Polsko, Rakousko a Španělsko.
Středočeský kraj | Kultura

Vánočně vyzdobený zámek Kačina zahájí období adventu

Druhou adventní neděli 4. prosince 2022 od 10:00 do 16:30 hodin zámek Kačina – muzeum českého venkova – slavnostně zahájí období adventu a zcela mimořádně, mimo návštěvnickou sezónu, otevře pro veřejnost. Návštěvníky čeká představení adventních zvyků a tradičních řemesel. V bývalé kočárovně ochutnáte tradiční staročeskou zabíjačku. Nebudou chybět ani oživené prohlídky vyzdobených Chotkovských interiérů, vánočně naladěný duch Rudolf nebo Mikuláš s čertem a anděli.
Středočeský kraj | Památky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

20 tipů na skvělého Mikuláše ve středních Čechách

Krásné a oblíbené adventní trhy ve středních Čechách a Svatý Mikuláš s anděly i čerty lákají k prosincovým výletům. S dětmi si můžete užít ve Středočeském kraji velké průvody i komornější akce s přátelskou atmosférou. Vydejte se třeba na Čertovské jízdy na Kolínské řepařské drážce, na adventní program do zooparku Zájezd, za tradicemi do Hornického domku v Příbrami anebo si počkejte na mikulášskou nadílku ve skanzenu v Kouřimi. Kam vyrazit za Mikulášem vám poradí Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Zážitky