Úvod > Aktuality > Výstava Exotika 2019 začne v pátek v Lysé nad Labem
Výstava Exotika 2019 začne v pátek v Lysé nad Labem
"> "> ">
Příroda

Výstava Exotika 2019 začne v pátek v Lysé nad Labem

Vydáno 24. října 2019
Největší evropská výstava papoušků, bažantů, kachniček, plazů a akvarijních ryb doplněná o aranžmá exotických rostlin, exotickou kuchyni, exotické dobrodružné cestování a exotickou kulturu proběhne od pátku 25. do úterý 29. října 2019 na výstavišti v Lysé nad Labem. Mimořádně atraktivní výstava tvoří dokonalou iluzi exotické přírody a savců jež nenajdete nejen na žádné jiné výstavě v Evropě, ale mnohdy ani v renomovaných zoologických zahradách.
exotikaVýstaviště Lysá nad Labem hostí od 25. do 29. října výstavu Exotika - největší evropskou výstavu papoušků, bažantů, kachniček, plazů a akvarijních ryb doplněnou o aranžmá exotických rostlin, exotickou kuchyni, exotické dobrodružné cestování a exotickou kulturu.

Můžete se těšit například na tajemnou noční šelmu ženetku levhartí, krokodýly z Protivína (v hale B), papoušky z Bošovic (letos na výstavu přijede i majestátní ara hyacintový, největší žijící papoušek světa) v hale C, krásné tropické motýly v hale B (včetně jejich líhnutí přímo v expozici), vodní ptactvo, bažanti a holoubci budou v hale B. Tam se také představí úchvatná expoziční sladkovodní a mořská akvária. Všelijací savci z Bioparku Štít a Zoo Dvorec budou k vidění v hale C. Na své si přijdou i milovníci terarijních zvířat, k vidění bude i ucelená kolekce savců včetně primátů a velkých šelem.

výstava exotikaLetošní novinkou je první ročník výstavy krmiv a chovatelských potřeb pro majitele zvířecích členů domácností nazvané "Mazlíček". Nebude chybět ani prezentace pěstitelů květin a rostlin včetně poradenství. Své chovatelské úspěchy i problémy můžete přijít zkonzultovat do poradenských center, která budou fungovat po celou dobu výstavy. Poradny jsou určeny především pro chovatele exotických a okrasných ptáků, savců, akvarijních ryb a terarijních zvířat. Poradí vám ti nejlepší chovatelé v republice. Jednotlivé poradny najdete v halách výstaviště, kontakty pro uschování pak v katalogu výstavy.

Brány výstaviště pro vás budou otevřeny vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Pro jistotu ještě upozorňujeme, že na výstavu je striktní zákaz vstupu se psy. Vstupné stojí 120 korun.
Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r. o., je jediným soukromým subjektem toho druhu v České republice. V současné době má výstaviště v průběhu roku ve své dramaturgii 31 výstav v 19 termínech.