Úvod > Aktuality > V sobotu začíná turistická sezona na Máchově jezeře
V sobotu začíná turistická sezona na Máchově jezeře
"> "> ">
Letní sporty

V sobotu začíná turistická sezona na Máchově jezeře

  • Vydáno16. května 2019
V sobotu 18. května začne oficiálně letní turistická sezona na Máchově jezeře na Českolipsku. Slavnostní zahájení proběhne od 13 hodin na hlavní pláži v Doksech.
Máchovo jezeroZahájení turistické sezony u Máchova jezera se letos bude konat v sobotu 18. května 2019. Tento rok se bude otvírat jezero za pomoci námořníků! Děti se mohou těšit na dětské divadélko, soutěže, atrakce. Dospělí si užijí vystoupení hudebních skupin Superhero Killers a Like IT.

Otevírání Máchova jezera na hlavní pláži v Doksech začne ve 13 hodin, kdy zástupce města vnoří velký klíč do pomyslného zámku jezerní plochy a odemkne jezero. Po cestě na hlavní pláž vás uvítají stánky s občerstvením a nejen děti se mohou těšit na cukrovou vatu, zmrzlinu a perníčky.

Máchovo jezero loďDále se můžete těšit na vyhlídkové plavby na lodi Máj, která pro vás vypluje z přístaviště v Doksech v časech 13:00 a 15:00 hodin.

Jako každý rok bude pro obyvatele Starých Splavů vypravena loď. Z přístaviště Staré Splavy vyplouvá loš společnosti Regata Máchovo jezero v čase 12:30 hodin. Zpět do Starých Splavů loď vypluje v 18:00 hodin.
Pohled na Máchovo jezero z hradu Bezděz

Pohled na Máchovo jezero z hradu Bezděz

Jednou z nejvýznamnějších gotických památek v České republice je královský hrad Bezděz, který založil roku 1264 Přemysl Otakar II. Návštěvníci si mohou prohlédnout královský palác s unikátní kaplí, purkrabský palác i další části hradu.

Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero – romantika, slunce, vodní atrakce

Máchovo jezero poskytuje na svých čtyřech plážích v letních měsících rekreaci tisícům návštěvníků. Na hlavních plážích v Doksech a ve Starých Splavech jsou oblíbené tobogány a další atrakce a možnosti občerstvení.

Naučná stezka Swamp po okolí Mácháče

Naučná stezka Swamp po okolí Mácháče

Mácháč, to není jenom koupání, ale také poznávání! Naučná stezka Swamp je pojmenována podle Národní přírodní památky Swamp ležící při březích Máchova jezera. Naučná stezka seznamuje s chráněnými a kriticky ohroženými živočichy, rostlinami a rybníkářstvím Máchova jezera.

Lodní doprava na Máchově jezeře

Lodní doprava na Máchově jezeře

Vodní hladinu Máchova jezera, která je obklopená hlubokými lesy a písečnými plážemi, brázdí po celé léto výletní lodě. Flotila 4 lodí poskytuje možnosti pronájmů při konání nejrůznějších oslav či přednášek, okružní i pravidelné plavby. Pravidelná doprava a okružní jízdy probíhají od května do října.

Máchova stezka – naučná stezka pro pěší a cyklisty

Máchova stezka – naučná stezka pro pěší a cyklisty

Máchova stezka vás provede po Doksech, Starých Splavech a Břehyni. V těchto obcích byly v rámci naučné stezky instalovány informační tabule a tabulky s informacemi o zajímavých místech. Došlo také ke zpřístupnění zámeckého parku v Doksech veřejnosti.

Další aktuality